reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dimitry romanchuck dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 kwietnia 2016

EIT+: nawet 200 tys. dla start-upów

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ uruchamia program akceleracyjny dla młodych spółek technologicznych.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zyskało spore doświadczenie w prowadzeniu takiego programu, bowiem na swoim koncie ma już 14 utworzonych spółek technologicznych i 4 zyskowne wyjścia z inwestycji. Wszystkie spółki powstały w ramach działającego od 2009 r. projektu „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”.
Start-upy współpracujące z EIT+ mogą liczyć na dofinansowanie do kwoty 200 tys. PLN, w zamian za co EIT+ obejmuje udziały w spółce (jednak nie więcej niż 49%). Młodzi przedsiębiorcy mogą ulokować swoją spółkę w Kampusie Pracze, co daje dostęp do nowoczesnej infrastruktury laboratoryjnej. Poza tym start-upy otrzymają wsparcie biznesowe i organizacyjne, mogą też liczyć na pomoc w poszukiwaniu inwestorów.


- Szukamy pomysłów na start-upy technologiczne działające na styku co najmniej dwóch spośród następujących obszarów: nanotechnologie, nowe materiały, biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne, alternatywna energia odnawialna oraz technologie komunikacyjne i informacyjne – informuje EIT+. Centrum podkreśla, że właśnie na styku różnych dyscyplin naukowych dochodzi do najciekawszych i potencjalnie najbardziej zyskownych rozwiązań. Wybór wymienionych dyscyplin wynika także oczywiście z tego powodu, że EIT+ specjalizuje się właśnie w tych dziedzinach i może zapewnić wsparcie w postaci dostępu do nowoczesnej infrastruktury badawczej.

Projekty można zgłaszać do końca kwietnia.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to największe w Polsce centrum badawczo-rozwojowe typu RTO, którego celem jest integracja środowiska naukowego z biznesem, inkubacja innowacyjnych projektów, tworzenie start-upów i rozwijanie międzynarodowych powiązań.

Źródło: EIT+

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2