reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 kwietnia 2016

Siemens otworzył nową siedzibę biura regionalnego w Katowicach

Od samego początku działalności spółki w Polsce, czyli od 1991 roku, biuro katowickie odgrywało ważną rolę. Zaczynali w 5 osób na 30 m kw., a obecnie pracuje tam 103 fachowców różnych branż, m.in. automatyki, energetyki, medycyny oraz transportu.
- Cieszymy się, że nasza działalność w regionie śląskim się rozwija. Wdrażamy nasze rozwiązania w licznych zakładach i obiektach w tym regionie. Szczególnie cenimy sobie coraz liczniejsze inwestycje lokalnych samorządów i władz zmierzające do polepszenia jakości życia mieszkańców oraz gospodarskie podejście do realizowanych zadań. Mamy nadzieje, że nasze technologie, takie jak systemy efektywności energetyczne, czy inteligentnego zarządzania ruchem drogowym, nadal będą wspierać modernizację i rozwój Śląska – podkreślił Peter Baudrexl, prezes zarządu Siemens Sp. z o.o.

Z najnowszych rozwiązań i technologii Siemensa korzystają m.in. zakłady Opla czyli General Motors Manufacturing w Gliwicach, elektrownia w Rybniku, zakłady Fiata czy browary w Tychach oraz Famur w Katowicach. Firma modernizowała liczne maszyny wyciągowe dla przemysłu wydobywczego, urządzenia firmy wykorzystują także liczne placówki zdrowia. Między innymi dzięki najnowszej aparaturze do rezonansu magnetycznego, kamerze gamma oraz tomografii komputerowej Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu może lepiej diagnozować i leczyć swoich pacjentów. Centrum Onkologii w Gliwicach także korzysta z urządzeń Siemensa do rezonansu magnetycznego. Obecnie prowadzony jest projekt wyposażenia go w najnowsze urządzenie diagnostyki obrazowej PET-CT typu Biograph i kamerę gamma. Partnerami Siemensa są od wielu lat także śląskie miasta, z którymi w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego realizuje projekty z zakresu efektywności energetycznej. Systemy Siemensa zarządzają zużyciem energii w budynkach oświatowych oraz użyteczności publicznej w Bytomiu, Radzionkowie, Sosnowcu, Rudzie Śląskiej i Zabrzu.

- Otwarcie przez Siemensa biura regionalnego w Katowicach potwierdza potencjał inwestycyjny miasta, z którym coraz więcej renomowanych, globalnych marek wiąże swoją biznesową przyszłość.(...) Jestem przekonany, że współpraca z firmą Siemens przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego i tym samym wzmocnienia atrakcyjności inwestycyjnej naszego miasta – powiedział Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.
Źródło: Siemens

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2