reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ginasanders dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 kwietnia 2016

Automatyczne hamowanie jako standard w USA

Amerykańska agencja rządowa National Highway Traffic Safety Administration chce wprowadzić automatyczne hamowanie awaryjne jako element standardowego wyposażenia samochodów.
NHTSA ogłosiła, że 20 producentów odpowiadających za 99% amerykańskiego rynku zobowiązało się do 2022 roku wprowadzić automatyczne hamowanie awaryjne do standardowego wyposażenia wszystkich modeli.

Ale Toyota i Lexus zamierzają znacznie przyspieszyć wdrażanie tych systemów – firmy zapowiedziały, że zrealizują ten cel o 5 lat wcześniej, czyli do 2017 roku. Japoński producent rozpoczął stopniowe wprowadzanie pakietów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense i Lexus Safety System do kolejnych modeli obu marek już 2015 roku.

Porozumienie 20 producentów samochodów dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych, jednak prawdopodobnie podobne ustalenia zapadną także w Unii Europejskiej. Toyota i Lexus już wprowadzają swoje pakiety bezpieczeństwa czynnego do europejskich, w tym polskich modeli, wyprzedzając ewentualne decyzje władz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2