reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 września 2009

Inwestycje Sikorsky w Polsce dadzą pracę 100 firmom kooperującym

Bob Kokorda, Vice Prezes Sikorsky odpowiedzialny za strategię korporacyjną, ujawnił podczas 17 Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach plany inwestycji w Polsce.
Jak poinformowała Rzeczpospolita ‘potentat śmigłowcowy zaczyna w PZL Mielec montaż najnowszej wersji helikoptera Black Hawk, który ma podbić rynki europejskie. [… ] Amerykanie zapowiadają europejską i globalną ekspansję, ale mają też na uwadze zamówienia polskiego wojska, które pilnie potrzebuje co najmniej 50 nowych śmigłowców’.

Dotychczasowe inwestycje Sikorsky w Mielcu szacuje się na 65 mln USD. Zakład zatrudnił tylko w tym roku 90 dodatkowych osób i zatrudnia obecnie 1.800 pracowników. Prasa informuje, iż PZL Mielec będzie w najbliższej przyszłości nie tylko odpowiedzialny za końcowy montaż helikoptera S-70i, ale też stanie się w przyszłości jedynym światowym centrum dystrybucji tego wielozadaniowego śmigłowca. Obecnie PZL Mielec ma kontrakt na wykonanie 200 sztuk kabin tego śmigłowca, przeznaczonych dla armii USA.

Rzeczpospolita pisze dalej: ‘[…] w Mielcu rozpoczęto montaż pierwszego gruntownie zmodernizowanego black hawka S-70i z 12 miejscami na pokładzie oferowanego przez amerykański koncern na rynku międzynarodowym. Eksportowy śmigłowiec ma charakter uniwersalny i modułowy, co oznacza, że będzie konfigurowany w wielu wersjach. Po wykonaniu prototypu PZL Mielec już w przyszłym roku ma być gotów do seryjnej produkcji S-70i. W Mielcu powstanie centrum prób w locie i końcowego odbioru wojskowych śmigłowców. Docelowo z firmą ma współpracować 100 polskich poddostawców.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2018 11:01 V9.5.5-1