reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joingate dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2016

Sharp zaakceptował ofertę firmy Foxconn

Japońska spółka zaakceptowała ofertę kupna złożoną przez tajwańskiego producenta elektroniki – Foxconn wyłoży 6,2 mld USD.
Rada dyrektorów firmy Sharp zaakceptowała ofertę firmy Hon Hai Precision Industry, czyli właśnie Foxconnu. Tajwański gigant w produkcji elektroniki, będący największym dostawcą Apple’a, zainwestuje 6,2 mld USD w generującego straty japońskiego producenta ekranów ciekłokrystalicznych.

Będzie to największe przejęcie w japońskim sektorze technologicznym dokonane przez zagraniczną firmę. Na stole była także oferta japońskiego funduszu Innovation Network Corp., która umożliwiłaby firmie Sharp zatrzymanie technologii w Japonii i bliższą współpracę z krajowymi spółkami.

W trakcie negocjacji szef Foxconnu, Terry Gou, wyrażał chęć utrzymania dotychczasowej działalności Sharpa, wyjątkiem jest biznes paneli fotowoltaicznych. Natomiast jeśli chodzi o ewentualne zwolnienia, Gou oświadczył, że nikt poniżej czterdziestego roku życia nie straci pracy.

Dzięki przejęciu Sharpa, Foxconn stanie się właścicielem linii produkcyjnych, na których powstają ekrany OLED do smartfonów i telewizorów, co pomoże w skuteczniejszym konkurowaniu z południowokoreańskimi rywalami. Foxconn przejmie także aktywa spółki joint venture utworzonej z Sharpem –Sakai Display Products, która posiada fabrykę LCD w Osace.

Źródło: Nikkei Asian Review

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2