reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joingate dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2016

Sharp zaakceptował ofertę firmy Foxconn

Japońska spółka zaakceptowała ofertę kupna złożoną przez tajwańskiego producenta elektroniki – Foxconn wyłoży 6,2 mld USD.
Rada dyrektorów firmy Sharp zaakceptowała ofertę firmy Hon Hai Precision Industry, czyli właśnie Foxconnu. Tajwański gigant w produkcji elektroniki, będący największym dostawcą Apple’a, zainwestuje 6,2 mld USD w generującego straty japońskiego producenta ekranów ciekłokrystalicznych.

Będzie to największe przejęcie w japońskim sektorze technologicznym dokonane przez zagraniczną firmę. Na stole była także oferta japońskiego funduszu Innovation Network Corp., która umożliwiłaby firmie Sharp zatrzymanie technologii w Japonii i bliższą współpracę z krajowymi spółkami.

W trakcie negocjacji szef Foxconnu, Terry Gou, wyrażał chęć utrzymania dotychczasowej działalności Sharpa, wyjątkiem jest biznes paneli fotowoltaicznych. Natomiast jeśli chodzi o ewentualne zwolnienia, Gou oświadczył, że nikt poniżej czterdziestego roku życia nie straci pracy.

Dzięki przejęciu Sharpa, Foxconn stanie się właścicielem linii produkcyjnych, na których powstają ekrany OLED do smartfonów i telewizorów, co pomoże w skuteczniejszym konkurowaniu z południowokoreańskimi rywalami. Foxconn przejmie także aktywa spółki joint venture utworzonej z Sharpem –Sakai Display Products, która posiada fabrykę LCD w Osace.

Źródło: Nikkei Asian Review

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1