reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitriy shironosov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2016

Współpraca Ericsson i NTT nad serwerami

Firmy Ericsson i Nippon Telegraph and Telephone Corporation (NTT), operator telekomunikacyjny w Japonii, rozpoczęły współpracę skupiającą się na następnej generacji serwerów w chmurze.
W ramach umowy firmy Ericsson i NTT przeprowadzą badanie, którego celem jest określenie, w jaki sposób dezagregacja sprzętu oraz technologie zarządzania i kontroli mogą poprawić wydajność operacji i rozwoju aplikacji, w szczególności w kontekście skracania czasu wprowadzania na rynek nowych usług.

Celem jest zrealizowanie takich korzyści, jak zwiększone użycie oprogramowania, wydajność i upraszczanie operacji i rozwoju aplikacji.

Współpraca ta pozwoli zweryfikować i zademonstrować możliwości i funkcjonalność rozwiązania Hyperscale Datacenter System 8000 firmy Ericsson, które opiera się na architekturze Rack Scale firmy Intel. Wdrożone zostaną również rozwiązania Ericsson Cloud Manager i Ericsson Cloud Execution Environment.

- Po wielu latach działań badawczo-rozwojowych firmy NTT nad technologią MAGONIA i innymi, NTT uruchomiła koncepcję NetroSphere w celu wprowadzenia rozszerzonej elastyczności w sieci przy jednoczesnej redukcji kosztów. Dezagregacja sprzętu serwerowego na małe komponenty modułowe jest jedną z brakujących technologii umożliwiających realizację koncepcji w celu osiągnięcia szybszego wprowadzania nowych i nowatorskich usług. Oczekujemy na tym polu wsparcia technicznego ze strony firmy Ericsson. Dzięki otwartej współpracy z partnerami takimi jak Ericsson, możemy zmierzać ku realizacji naszej wizji – powiedział Nobuyuki Watanabe, starszy wiceprezes, szef Information Network Laboratory Group, NTT.

- Współpraca ta podkreśla zaangażowanie firmy Ericsson we wprowadzanie następnej generacji rozwiązań centrów danych w hiperskali, opartych na architekturze Intel© Rackscale dla następnej generacji serwerów w chmurze, co zapewnia elastyczność, wydajność i szybkość wymagane do wspierania nowych usług dla 5G i IoT – skomentował Jason Hoffman, wiceprezes, szef działu Product Area Cloud Systems, Ericsson.

Obie firmy rozpoczęły część badania nad dezagregacją sprzętu w 2015 roku i będą przeprowadzały wspólne próby weryfikacji koncepcji za pomocą rozwiązania Hyperscale Datacenter System 8000 w 2016 roku. Współpraca będzie również obejmowała korzystanie z przypadków, wymagań, koncepcji rozwiązań technicznych i badań nad rozwojem technologii dla bardziej zaawansowanej dezagregacji sprzętu w przyszłości.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1