reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitriy shironosov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 lutego 2016

Współpraca Ericsson i NTT nad serwerami

Firmy Ericsson i Nippon Telegraph and Telephone Corporation (NTT), operator telekomunikacyjny w Japonii, rozpoczęły współpracę skupiającą się na następnej generacji serwerów w chmurze.
W ramach umowy firmy Ericsson i NTT przeprowadzą badanie, którego celem jest określenie, w jaki sposób dezagregacja sprzętu oraz technologie zarządzania i kontroli mogą poprawić wydajność operacji i rozwoju aplikacji, w szczególności w kontekście skracania czasu wprowadzania na rynek nowych usług.

Celem jest zrealizowanie takich korzyści, jak zwiększone użycie oprogramowania, wydajność i upraszczanie operacji i rozwoju aplikacji.

Współpraca ta pozwoli zweryfikować i zademonstrować możliwości i funkcjonalność rozwiązania Hyperscale Datacenter System 8000 firmy Ericsson, które opiera się na architekturze Rack Scale firmy Intel. Wdrożone zostaną również rozwiązania Ericsson Cloud Manager i Ericsson Cloud Execution Environment.

- Po wielu latach działań badawczo-rozwojowych firmy NTT nad technologią MAGONIA i innymi, NTT uruchomiła koncepcję NetroSphere w celu wprowadzenia rozszerzonej elastyczności w sieci przy jednoczesnej redukcji kosztów. Dezagregacja sprzętu serwerowego na małe komponenty modułowe jest jedną z brakujących technologii umożliwiających realizację koncepcji w celu osiągnięcia szybszego wprowadzania nowych i nowatorskich usług. Oczekujemy na tym polu wsparcia technicznego ze strony firmy Ericsson. Dzięki otwartej współpracy z partnerami takimi jak Ericsson, możemy zmierzać ku realizacji naszej wizji – powiedział Nobuyuki Watanabe, starszy wiceprezes, szef Information Network Laboratory Group, NTT.

- Współpraca ta podkreśla zaangażowanie firmy Ericsson we wprowadzanie następnej generacji rozwiązań centrów danych w hiperskali, opartych na architekturze Intel© Rackscale dla następnej generacji serwerów w chmurze, co zapewnia elastyczność, wydajność i szybkość wymagane do wspierania nowych usług dla 5G i IoT – skomentował Jason Hoffman, wiceprezes, szef działu Product Area Cloud Systems, Ericsson.

Obie firmy rozpoczęły część badania nad dezagregacją sprzętu w 2015 roku i będą przeprowadzały wspólne próby weryfikacji koncepcji za pomocą rozwiązania Hyperscale Datacenter System 8000 w 2016 roku. Współpraca będzie również obejmowała korzystanie z przypadków, wymagań, koncepcji rozwiązań technicznych i badań nad rozwojem technologii dla bardziej zaawansowanej dezagregacji sprzętu w przyszłości.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1