reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bombardier Przemysł elektroniczny | 19 lutego 2016

Bombardier zwolni 7.000 osób

Kanadyjski koncern, obecny w Polsce poprzez trzy zakłady produkcyjne oraz biuro projektowe, zapowiedział zwolnienie 7.000 osób w ciągu 2 lat.
Bombardier zapowiedział optymalizację zatrudnienia w latach 2016 oraz 2017, obejmującą 7.000 pracowników, w tym 2.000 pracowników kontraktowych. Części z pracowników zostaną zaproponowane inne stanowiska pracy.

Największe zwolnienia mają dotknąć dywizję Transportation – pracę ma stracić 3.200 osób. Do tej właśnie dywizji należą wszystkie cztery zakłady w Polsce. Również znaczne zwolnienia mają dotyczyć dywizji Aerostructures and Engineering Services (2.500 osób). Dalsze redukcje zostaną przeprowadzone w jednostkach Product Development Engineering / Aerospace (800 osób) oraz Business Aircraft (500 osób).

Bombardier w Polsce

Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. (Katowice) jest na polskim rynku liderem w projektowaniu i produkcji systemów kierowania, sterowania i nadzoru ruchu pojazdów szynowych. Zakład łódzki, Oddział Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. jest krajowym liderem w zakresie produkcji aparatury trakcyjnej. Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o. w Warszawie jest z kolei biurem projektowo-konsultingowym, specjalizującym się w projektowaniu automatyki oraz nowoczesnych systemów sterowania ruchem kolejowym. Wrocławski zakład Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. kontynuuje tradycję Fabryki Wagonów Pafawag.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1