reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2016

Kielecki Park Technologiczny zainwestuje 8 mln zł w start-up’y

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę podmiotów, które otrzymają dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na wsparcie kapitałowe nowych firm. Jednym z beneficjentów jest Kielecki Park Technologiczny (KPT), który otrzyma ponad 7,6 mln zł z funduszy UE.
KPT będzie animatorem platformy, skupiającej m.in. Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. - Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny "Aeropolis". Instytucje będą świadczyć usługi inkubacji dla firm typu startup, czyli rozpoczynających działalność, na terenie województw świętokrzyskiego i podkarpackiego.
"Chcemy wesprzeć prawie 70 pomysłów biznesowych. Poddamy je ocenie, przeprowadzimy przez procedurę pre-inkubacji i inkubacji. Połowa inicjatyw dostanie wsparcie finansowe - maksymalnie 800 tys. zł każda" - wyjaśnił w rozmowie z PAP dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Podobne projekty poprowadzą również Białostocki Park Naukowo-Technologiczny i Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1