reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2016

Kielecki Park Technologiczny zainwestuje 8 mln zł w start-up’y

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę podmiotów, które otrzymają dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na wsparcie kapitałowe nowych firm. Jednym z beneficjentów jest Kielecki Park Technologiczny (KPT), który otrzyma ponad 7,6 mln zł z funduszy UE.
KPT będzie animatorem platformy, skupiającej m.in. Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. - Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny "Aeropolis". Instytucje będą świadczyć usługi inkubacji dla firm typu startup, czyli rozpoczynających działalność, na terenie województw świętokrzyskiego i podkarpackiego.
"Chcemy wesprzeć prawie 70 pomysłów biznesowych. Poddamy je ocenie, przeprowadzimy przez procedurę pre-inkubacji i inkubacji. Połowa inicjatyw dostanie wsparcie finansowe - maksymalnie 800 tys. zł każda" - wyjaśnił w rozmowie z PAP dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Podobne projekty poprowadzą również Białostocki Park Naukowo-Technologiczny i Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2