reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© marcin kempski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2016

Tygodniowy przegląd wiadomości

Kongsberg Automotive zbuduje nowy zakład w Polsce. W tym tygodniu mogliście też dowiedzieć się wszystkiego o polskim procesorze 32-bitowym.
Polska

Na pierwszy plan wśród wiadomości ekonomicznych wysuwa się informacja o powstaniu nowej fabryki Kongsberg Automotive w Koluszkach.

Co prawda trochę poza głównym nurtem zainteresowania naszego portalu, ale dużym zainteresowaniem czytelników cieszyła się wzmianka o przejęciu przez PGZ producenta autobusów Autosan.

ABB ma zamiar w ciągu najbliższych lat stworzyć dwa globalne centra obsługi, jedno w Polsce i jedno w Indiach.

Semicon wzmacnia swoją pozycję na rynku poprzez nową umowę z DEK ASM

Świat

Apple jak zwykle chce chodzić własnymi drogami i chce stworzyć własny system ładowania bezprzewodowego i to już w roku 2017.

Kingston przejmuje IronKey, specjalizując ą się w szyfrowanych pamięciach USB.

Kolejny niemiecki producent PCB nie sprostał presji cenowej producentów z Dalekiego Wschodu i zadecydował o zamknięciu produkcji w Niemczech oraz skupieniu się na współpracy z azjatyckimi partnerami.

Technologie

Na szczególna uwagę w dziale technologie zasługuje dwuczęściowy materiał, obszernie prezentujący polski procesor 32-bitowy, opracowany przez DCD ( Część I oraz Część II)

Szerzej przedstawiliśmy też nowe mikrokontrolery 32-bitowe od Renesas

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2