reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© marcin kempski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2016

Tygodniowy przegląd wiadomości

Kongsberg Automotive zbuduje nowy zakład w Polsce. W tym tygodniu mogliście też dowiedzieć się wszystkiego o polskim procesorze 32-bitowym.
Polska

Na pierwszy plan wśród wiadomości ekonomicznych wysuwa się informacja o powstaniu nowej fabryki Kongsberg Automotive w Koluszkach.

Co prawda trochę poza głównym nurtem zainteresowania naszego portalu, ale dużym zainteresowaniem czytelników cieszyła się wzmianka o przejęciu przez PGZ producenta autobusów Autosan.

ABB ma zamiar w ciągu najbliższych lat stworzyć dwa globalne centra obsługi, jedno w Polsce i jedno w Indiach.

Semicon wzmacnia swoją pozycję na rynku poprzez nową umowę z DEK ASM

Świat

Apple jak zwykle chce chodzić własnymi drogami i chce stworzyć własny system ładowania bezprzewodowego i to już w roku 2017.

Kingston przejmuje IronKey, specjalizując ą się w szyfrowanych pamięciach USB.

Kolejny niemiecki producent PCB nie sprostał presji cenowej producentów z Dalekiego Wschodu i zadecydował o zamknięciu produkcji w Niemczech oraz skupieniu się na współpracy z azjatyckimi partnerami.

Technologie

Na szczególna uwagę w dziale technologie zasługuje dwuczęściowy materiał, obszernie prezentujący polski procesor 32-bitowy, opracowany przez DCD ( Część I oraz Część II)

Szerzej przedstawiliśmy też nowe mikrokontrolery 32-bitowe od Renesas

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1