reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Softblue Przemysł elektroniczny | 11 lutego 2016

Drony w Narodowym Centrum Badań Jądrowych

Bydgoska spółka SoftBlue podpisała umowę o współpracy z Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku. Inny wynalazek firmy ma szanse podbić rynek Ameryki Północnej.
Celem przedsięwzięcia jest zainicjowanie wspólnych działań badawczych, które przyspieszą wdrożenie bezzałogowych statków powietrznych w dedykowanych obszarach. - Na przykładzie AirDrona – urządzenia, którego zadaniem jest badanie jakości powietrza w niskich emisjach – dostrzegamy bardzo duży potencjał bezzałogowych statków powietrznych. Chcemy wspólnie z Narodowym Centrum Badań Jądrowych rozwijać projekt wdrożenia dronów, gdyż widzimy ich zastosowanie także w innych obszarach działalności – tłumaczy prezes SoftBlue, Michał Kierul. – Umowa wpisuje się w przyjętą przez nas strategię rozwoju projektów badawczych przy współpracy instytucji naukowych – dodaje Kierul.SoftBlue podpisał także ostatnio umowę z kanadyjską firmą - Leenlife Pharma International Inc. z siedzibą w Vacouver, na dostawę SenSoftów na tamtejszy rynek. Przedsięwzięcie zakłada wyłączność polskiego urządzenia pod warunkiem uzyskania monetyzacji na poziomie 6 mln USD w ciągu 2 lat od podpisania kontraktu. Dotychczas to pierwsza tak poważna obecność bydgoskiej spółki poza kontynentem europejskim.

- Projekt zawiązany ze spółką z branży medyczno-spożywczej notowaną na kanadyjskiej giełdzie jest okazją do zaznaczenia naszej obecności na rynku amerykańskim – mówi Michał Kierul. – Współcześnie wiele dóbr przemierza niezliczoną ilość kilometrów, aby dotrzeć do nabywców. Duża część towarów wymaga specjalnych warunków transportu: bez wstrząsów, w określonej temperaturze, przy odpowiednim oświetleniu, wilgotności a nawet ciśnieniu. Z myślą o możliwości kontroli warunków transportu przez dostawców usług przewozowych i producentów towarów stworzyliśmy Sensoft – dodaje Kierul.

Urządzenie pomaga mierzyć warunki w jakich transponowane są produkty wrażliwe na zmiany temperatury czy poziomu wilgotności, takie jak np. żywność lub szczepionki. – Nasze czujniki są w stałej sprzedaży, a ich główni nabywcy to producenci żywności, chemii i leków oraz branża spedycyjna. Dzięki podpisanej dziś umowie SenSoft będzie także dostępny w Ameryce Północnej. Cieszymy się, że produkty Softblue zyskują coraz większą popularność nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami – tłumaczy Tomasz Kierul, prokurent Softblue.

© Softblue

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2