reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Softblue Przemysł elektroniczny | 11 lutego 2016

Drony w Narodowym Centrum Badań Jądrowych

Bydgoska spółka SoftBlue podpisała umowę o współpracy z Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku. Inny wynalazek firmy ma szanse podbić rynek Ameryki Północnej.
Celem przedsięwzięcia jest zainicjowanie wspólnych działań badawczych, które przyspieszą wdrożenie bezzałogowych statków powietrznych w dedykowanych obszarach. - Na przykładzie AirDrona – urządzenia, którego zadaniem jest badanie jakości powietrza w niskich emisjach – dostrzegamy bardzo duży potencjał bezzałogowych statków powietrznych. Chcemy wspólnie z Narodowym Centrum Badań Jądrowych rozwijać projekt wdrożenia dronów, gdyż widzimy ich zastosowanie także w innych obszarach działalności – tłumaczy prezes SoftBlue, Michał Kierul. – Umowa wpisuje się w przyjętą przez nas strategię rozwoju projektów badawczych przy współpracy instytucji naukowych – dodaje Kierul.SoftBlue podpisał także ostatnio umowę z kanadyjską firmą - Leenlife Pharma International Inc. z siedzibą w Vacouver, na dostawę SenSoftów na tamtejszy rynek. Przedsięwzięcie zakłada wyłączność polskiego urządzenia pod warunkiem uzyskania monetyzacji na poziomie 6 mln USD w ciągu 2 lat od podpisania kontraktu. Dotychczas to pierwsza tak poważna obecność bydgoskiej spółki poza kontynentem europejskim.

- Projekt zawiązany ze spółką z branży medyczno-spożywczej notowaną na kanadyjskiej giełdzie jest okazją do zaznaczenia naszej obecności na rynku amerykańskim – mówi Michał Kierul. – Współcześnie wiele dóbr przemierza niezliczoną ilość kilometrów, aby dotrzeć do nabywców. Duża część towarów wymaga specjalnych warunków transportu: bez wstrząsów, w określonej temperaturze, przy odpowiednim oświetleniu, wilgotności a nawet ciśnieniu. Z myślą o możliwości kontroli warunków transportu przez dostawców usług przewozowych i producentów towarów stworzyliśmy Sensoft – dodaje Kierul.

Urządzenie pomaga mierzyć warunki w jakich transponowane są produkty wrażliwe na zmiany temperatury czy poziomu wilgotności, takie jak np. żywność lub szczepionki. – Nasze czujniki są w stałej sprzedaży, a ich główni nabywcy to producenci żywności, chemii i leków oraz branża spedycyjna. Dzięki podpisanej dziś umowie SenSoft będzie także dostępny w Ameryce Północnej. Cieszymy się, że produkty Softblue zyskują coraz większą popularność nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami – tłumaczy Tomasz Kierul, prokurent Softblue.

© Softblue

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1