reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 31 sierpnia 2009

Amica i Samsung bez porozumienia

Puls Biznesu informuje, iż w ubiegłym tygodniu przedstawiciele Samsunga spotkali się z Amicą oraz zarządem Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. Na razie bez rezultatów.
W ostatnim czasie informowaliśmy na evertiq o możliwości zakupu przez Samsunga dwóch fabryk Amiki oraz budowy trzeciej obok istniejącego zakładu.

PB powołując się na anonimowe źródło poinformował, iż Koreańczycy spędzili w zeszłym tygodniu kilka dni w Wielkopolsce, spotykając się z Amicą oraz Kostrzyńsko Słubicką SSE. To ostatnie spotkanie miałoby dotyczyć ewentualnego objęcia strefą zakładów we Wronkach. ‘Firmy nie podpisały ani żadnych umów dotyczących zlecenia produkcji, ani przejęcia fabryk’ Puls Biznesu cytuje osobę zaangażowaną w projekt.

Ani Amica ani K-S SSE nie potwierdzą oficjalnie tych doniesień.

Puls Biznesu pisze dalej: ‘Eksperci uważają, że moment na przejęcia jest świetny, a zakup zakładów Amiki zapewniłby Samsungowi moce produkcyjne w Europie. Budowa nowej fabryki też miałaby sens z punktu widzenia koncernu, który szczególnie mocny jest w produkcji lodówek i pralek. Przygotowywane właśnie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wronki uwzględnia pod zabudowę teren o powierzchni 16 ha, który bezpośrednio sąsiaduje z zakładem Amiki.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2018 11:01 V9.5.5-2