reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 października 2008

Nowy zakład Toyoty w Polsce

Portal Wrocła24.net zamieścił informację, iż koncern Toyota chce budować wartą 30 mln euro nową fabrykę w strefie ekonomicznej w Wykrotach i zatrudnić tam 440 ludzi.
’Przed nami jeszcze wiele formalności, chociażby przetarg na sprzedaż gruntu i podpisanie aktu notarialnego – mówi Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca. - Na razie Toyota podjęła decyzję o wyborze lokalizacji. Wybrali Wykroty. Firma brała pod uwagę dwie lokalizacje, w Wykrotach i w Bolesławcu, przy ulicy Modłowej. Wybrali Wykroty, bo uznali, że mamy lepszą infrastrukturę, bliżej do autostrady i węzła komunikacyjnego. W Wykrotach, na terenie strefy działa już 12 zakładów, a zatem również infrastruktura jest bardziej rozbudowana niż w Bolesławcu, gdzie buduje się dopiero pierwszy zakład’.

W fabryce mają być produkowane ramy siedzeń do samochodów. Japończyków interesuje grunt o powierzchni ponad 11 hektarów. Sam zakład ma zająć ponad 2 hektary i ruszyć z produkcją w 2011 roku. - Sądzę, że formalnościom szybko stanie się zadość i na wiosnę przyszłego roku ruszy budowa – cieszy się burmistrz.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1