reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 października 2008

Nowy zakład Toyoty w Polsce

Portal Wrocła24.net zamieścił informację, iż koncern Toyota chce budować wartą 30 mln euro nową fabrykę w strefie ekonomicznej w Wykrotach i zatrudnić tam 440 ludzi.
’Przed nami jeszcze wiele formalności, chociażby przetarg na sprzedaż gruntu i podpisanie aktu notarialnego – mówi Robert Relich, burmistrz Nowogrodźca. - Na razie Toyota podjęła decyzję o wyborze lokalizacji. Wybrali Wykroty. Firma brała pod uwagę dwie lokalizacje, w Wykrotach i w Bolesławcu, przy ulicy Modłowej. Wybrali Wykroty, bo uznali, że mamy lepszą infrastrukturę, bliżej do autostrady i węzła komunikacyjnego. W Wykrotach, na terenie strefy działa już 12 zakładów, a zatem również infrastruktura jest bardziej rozbudowana niż w Bolesławcu, gdzie buduje się dopiero pierwszy zakład’.

W fabryce mają być produkowane ramy siedzeń do samochodów. Japończyków interesuje grunt o powierzchni ponad 11 hektarów. Sam zakład ma zająć ponad 2 hektary i ruszyć z produkcją w 2011 roku. - Sądzę, że formalnościom szybko stanie się zadość i na wiosnę przyszłego roku ruszy budowa – cieszy się burmistrz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2