reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 31 sierpnia 2009

Apator najprawdopodobniej nie dotrzyma prognozy na 2009

Apator ocenia, że prognoza zysku na 2009 roku będzie trudna do zrealizowania i do października zdecyduje, czy ją skorygować. Aktualna prognoza przewiduje 40 mln zł zysku netto przy skonsolidowanych przychodach w wysokości 380 mln zł.
’Wyniki za II kwartał nie będą oszałamiające, wynik będzie cały czas gorszy niż w zeszłym roku z powodu wycen opcji. Oceniam, że prognoza będzie trudna do wykonania’ mówi Janusz Niedźwiecki, Prezes Apator SA. Na wynikach toruńskiej spółki wciąż ciążą opcje walutowe: w 1Q obciążyły one wynik kwotą 14 mln zł, w 2Q kolejnymi 7 mln zł.

’Opcje zostały tylko w Apatorze SA, generalnie większość jest już zamknięta. W kolejnych kwartałach opcje nie powinny mieć już negatywnego wpływu na wyniki, raczej rezerwy powinny się rozwiązywać’ kontynuuje Prezes Niedźwiecki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1