reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2009

Zwolnienia we Flextronics Tczew; aktualizacja

Trwają negocjacje między zarządem firmy Flextronics a tamtejszymi związkami, które walczą o zmniejszenie rozmiarów zwolnień.
Szansą na zmniejszenie skali zwolnień jest pozyskanie nowego klienta dla tczewskiego zakładu. Portal tcz.pl cytuje Krzysztofa Andraszewicza, przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w tczewskim Flextronics: ‘Przygotowaliśmy się do przyjęcia naprawdę poważnych klientów. Jeśli tylko się coś pojawi, załogi są do tego przygotowane technicznie i fizycznie. Potrafimy sprostać bardzo trudnym zadaniom. Cały czas prowadzimy starania, by podana do zwolnień liczba 664 pracowników była dużo niższa. A osoby, które znajdą się na tej liście, by miały możliwość powrotu. Na pewno będzie również możliwość dobrowolnego odejścia, bowiem są osoby, które mają własną działalność gospodarczą.’

Związki zawodowe już kilkakrotnie spotkały się z kierownictwem firmy, walcząc o zmniejszenie zakresu zwolnień czy korzystne warunki odejść. Portal tcz.pl informuje, iż związkowcy walczą m. in. o wysokość odpraw oraz ustalenie faktu, że w przypadku małżeństw zatrudnionych w Flextronics, posadę mogłaby stracić tylko jedna osoba.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2