reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© annalewandowska Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2016

Tygodniowy przegląd wiadomości

Creotech na czele wielkiego przetargu, zwolnienia w GE i spadki na rynku pecetów – sprawdźcie, o czym jeszcze pisaliśmy w tym tygodniu.
Polska:

Dobra wiadomość z Creotech Instuments: firma stanie na czele konsorcjum, które będzie realizowało jeden z największych przetargów kosmicznych zleconych kiedykolwiek przez ESA polskim podmiotom.

Warto poznać kolejną młodą spółkę działającą w obszarze internetu rzeczy – zapraszamy do wywiadu z Grzegorzem Błażewiczem, CEO firmy TURBOEGG.

Novelty RPAS, spółka z branży bezzałogowców, w której średnia wieku pracowników wynosi 26 lat, otworzyła nową siedzibę. Gratulacje!

Z kolei firma Quectel otwiera nowe biuro w Polsce.

Roboty to temat bardzo aktualny, oto krótkie podsumowanie sytuacji w ten branży na polskim rynku.

I jeszcze wiadomość na temat aktywności polskich studentów: PW-SAT2 ma szansę zostać czwartym polskim satelitą w kosmosie.

Świat:

Zaczynamy od złej informacji: General Electric zamierza zwolnić w Europie aż 6,5 tys. pracowników.

To nie jest niespodzianka: kolejny kwartał z rzędu spada sprzedaż komputerów PC.

Dla odmiany: wirtualna rzeczywistość ma być jednym z wiodących trendów technologicznych w tym roku – Google utworzyło dział VR.

Qualcomm i TDK również coś tworzą: nowa spółka joint venture ma oferować komponenty i moduły do komunikacji bezprzewodowej.

Samsung ma największe moce produkcyjne wafli krzemowych – IC Insights przedstawiło wstępny raport dotyczący liderów produkcji podłoży w 2015 roku.

PartnerTech zamyka zakład w Norwegii.

Technologie:

Klejenie zamiast lutowania? Jeszcze nieprędko, a nawet nie wiadomo czy kiedykolwiek, ale naukowcy opracowali nowy sposób na łączenie materiałów przewodzącym spoiwem w temperaturze pokojowej.

Na koniec zapraszamy do lektury artykułu technicznego udostępnionego przez firmę National Instrument: Konfiguracja definiowanych programowo systemów testowych WLAN – część 1 i część 2.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1