reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© costasz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 stycznia 2016

Trwa konkurs „Demonstrator” – dofinansowanie na linie pilotażowe

Dofinansowanie można otrzymać na prace rozwojowe związane z tworzeniem linii pilotażowych / demonstracyjnych, które przyczynią się do wprowadzenia innowacji procesowej lub produktowej.
Do 29 lutego trwa nabór wniosków organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Demonstrator”. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych to 5 mln PLN dla małych i średnich firm, 20 mln PLN dla firm dużych. Wartość dofinansowania może wynieść od 25% do 60% wartości kosztów kwalifikowanych w zależności od wielkości przedsiębiorstwa wnioskującego o wsparcie. Wśród kosztów podlegających dofinansowaniu znajdują się m.in. wynagrodzenia osób zaangażowanych w projekt, amortyzacja sprzętu badawczego, elementy składowe linii pilotażowej czy też zewnętrzne usługi badawcze.

Głównymi aspektami ocenianymi przez ekspertów jest innowacyjność (nowość) rozwiązania, zapotrzebowanie rynkowe i opłacalność wdrożenia rezultatów projektu, a także zespół badawczy i zarządzający odpowiedzialny za realizację projektu.

Warto rozważyć ubieganie się o dofinansowanie, gdyż jest to jedna z ciekawszych opcji umożliwiająca przetestowanie innowacyjnych rozwiązań w warunkach rzeczywistych (skala półtechniczna, demonstracyjna, pilotaż).

Autorką artykułu jest Anna Zaleska, manager Działu Doradztwa Europejskiego firmy © Crido Taxand Sp. z o.o.
www.taxand.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1