reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 sierpnia 2009

Fujitsu redukuje 1.200 miejsc pracy

Fujitsu Services w Wielkiej Brytanii ogłosiło plan racjonalizacji zatrudnienia, który miałby objąć do 1.200 osób. Plan został podjęty w wyniku niższych niż przewidywano przychodów ze sprzedaży.
Wprowadzenie oszczędności wydaje się być zdaniem Fujitsu niezbędne, do zachowania konkurencyjności firmy w trudnych warunkach rynkowych i utrzymania możliwości wzrostu po uspokojeniu się rynków.

W Wielkiej Brytanii Fujitsu zatrudnia obecnie 12.500 osób, oferując systemy IT, rozmaite usługi i produkty koncernu, których roczna wartość wynosi 2 mld GBP. Do tej pory firma unikała zwolnień, podejmowała jedynie takie kroki jak zamrożenie płac, redukcja ilości poddostawców czy pracowników tymczasowych, uruchomiła też programy nabywania nowych umiejętności zawodowych i zamroziła nowe przyjęcia. Dodatkowo, nałożyła też ścisłe restrykcje na wydatki operacyjne i kapitałowe.

Obecne propozycje redukcji zatrudnienia mają być zrealizowane do końca 2009.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2