reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 stycznia 2016

Najnowsze technologie pojawiają się już w samochodach z niższej półki

Nowoczesne rozwiązania pojawiały się dotąd najpierw w samochodach luksusowych, a dopiero po jakimś czasie można było je znaleźć w tańszych modelach. Ta kolejność zaczyna się zmieniać.
Jednym z pierwszych producentów wprowadzającym takie zmiany jest Mercedes-Benz. Najnowszy Mercedes klasy E pojawi się na rynku z lepszymi komponentami: chipami, kamerami, softwarem i sensorami, niż te, które są w droższym Mercedesie klasy S. Co więcej, samochód klasy E ma system asystenta kierowcy czwartej generacji, podczas gdy użytkownicy auta klasy S muszą się zadowolić technologią trzeciej generacji.

- Tempo wprowadzania innowacji jest tak duże, że trzeba wykorzystać każdą premierę nowego modelu samochodu, by wypuścić nowinki na rynek – powiedział Dieter Zetsche, szef Mercedes-Benz Cars agencji Reuters.

Zmiana jaka dokonuje się w branży motoryzacyjnej wymusza na producentach, by wprowadzane modele były wyposażone w najnowsze technologie, szczególnie jeśli docelową grupą odbiorców są młodzi ludzie. Można się też spodziewać, że aktualizacja oprogramowania on-line w samochodach, której prekursorem jest Tesla Motors, będzie się rozpowszechniać. Takie zamiary ma właśnie Mercedes, ale firma chce także zadbać o aktualizacje hardware’u. Mercedes skrócił czas niezbędny do stworzenia prototypu z 18 do 10 miesięcy. W dużej mierze udało się to osiągnąć dzięki cyfrowym prototypom, które np. pozwalają na wykonywanie testów aerodynamicznych przy pomocy oprogramowania symulacyjnego, zamiast długotrwałych badań w tunelu aerodynamicznym.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2