reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MesoGlue Technologie | 12 stycznia 2016

Czy MesoGlue zastąpi lutowanie?

MesoGlue to rodzaj kleju zrobionego z metalu, którym można łączyć różne materiały w temperaturze pokojowej.
Lutowanie ma pewne niedogodności, takie jak możliwość uszkodzenia komponentów ze względu na wysoką temperaturę wymaganą przy stosowaniu tego procesu, ale też trudno wyobrazić sobie elektronikę bez lutowania. Tymczasem naukowcy University of North Florida oraz Northeastern University stworzyli rewolucyjny „metalowy klej”, dzięki któremu można zamontować układy scalone na PCB w temperaturze pokojowej.

Proces łączenia różnych materiałów przy pomocy MesoGlue wykorzystuje specjalnie spreparowane nanopręty, które zazębiają się, a następnie ich powłoki skrapiają się, po czym zastygają, powodując połączenie dwóch powierzchni. Wyjaśnia to poniższy film:Technologia jest niezwykle ciekawa, ale jak zauważa np. „The Science Times”, lutowanie jest o wiele tańsze, więc można raczej przewidywać, że MesoGlue znajdzie zastosowanie w tych obszarach, gdzie stosowane materiały wymagają delikatnego traktowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2