reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© motorola Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2016

Żegnamy smartfony pod marką Motorola

Lenovo, obecny właściciel Motorola Mobility, zadecydował, że od stycznia 2016 roku wiodącą marką będzie Lenovo Moto.
Lenovo podkreśla, że Motorola Mobility nie zniknie i koncern będzie nadal korzystał z wiedzy i doświadczeń spółki zależnej. - Technologiczna spuścizna Motoroli jest dla nas niezwykle ważna i nie ulegnie to zmianie – pisze firma na oficjalnym blogu. Ale marki ewoluują, a w przypadku Motoroli wiąże się to ze zmianą i kolorystyki, i nazwy. Wiodącą marką będzie Lenovo Moto, pod którą Lenovo będzie sprzedawać smartfony z górnej półki. Firma będzie także korzystała z brandu Lenovo Vibe. Marka „Motorola” podobno nie odejdzie całkowicie w zapomnienie, ale „będzie obecna na opakowaniach lub w innych miejscach, by historyczna marka nie została stracona” – czytamy w komunikacie.

Lenovo kupiło firmę Motorola Mobility od Google’a w 2014 roku. Chiński koncern zapłacił 2,91 mld USE. Google było właścicielem Motorola Mobility od 2011 roku, ówczesna cena zakupu to 12,5 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2