reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© eskymaks dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 stycznia 2016

Tygodniowy przegląd wiadomości

Pierwszy tydzień roku minął spokojnie, szczególnie że w środę jeszcze odpoczywaliśmy, dlatego sporo uwagi poświęciliśmy rocznym przeglądom oraz targom CES 2016 w Las Vegas.
Polska

Podsumowania, podsumowania: oto 10 artykułów, które czytaliście najczęściej w ubiegłym roku. Zrobiliśmy także bardzo krótki przegląd wydarzeń z z kraju i ze świata, do przeczytania tutaj i tutaj. I wreszcie postanowiliśmy przypomnieć najciekawsze artykuły „Tylko na evertiq.pl” – zajrzyjcie na tę listę tutaj i tutaj.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wiadomość nieco z pogranicza naszej branży o planach inwestycyjnych Boryszewa. Nowy zakład produkcyjny chce także wybudować Green Dream Boats, inwestycję zapowiedział też RGB Technology. Natomiast polski producent UPS-ów, firma EVER oficjalnie rozpoczęła działalność w nowej siedzibie.

Do tego warto zerknąć na dwie ciekawe wiadomości z sektora medycznego: Comarch rozwija na krajowym rynku działalność w branży telemedycyny, a polscy studenci zaprojektowali innowacyjne urządzenie do bardzo szybkiego badania grup krwi.

Świat

W Polsce dopiero dochodzimy do siebie po świętach, tymczasem w Las Vegas trwa największe wydarzenie w branży elektroniki konsumenckiej, czyli CES 2016. To właśnie tam można poznać trendy na nadchodzący rok, a najważniejsi gracze na rynku, tacy jak Intel, Samsung, NVIDIA czy Bosch prezentują swoje najnowsze rozwiązania.

Ale to nie koniec wiadomości, bo Nokia przejęła kontrolę nad Alcatelem, a proces łączenia spółek rozpocznie się już wkrótce. Natomiast Intel kupił niemiecki start-up działający w branży bezzałogowców.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2