reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lcro77 dreamstime.com Rynki | 07 stycznia 2016

Czeka nas boom na rynku egzoszkieletów

Wartość rynku egzoszkieletów w 2025 roku wyniesie 1,9 mld USD. W 2014 roku wynosiła ona 68 mln USD.
Roczny wskaźnik wzrostu w sektorze egzoszkieletów w ciągu najbliższych lat wyniesie imponujące 39,6%. W tej chwili prym wiodą egzoszkielety kończyn dolnych, służące do rehabilitacji lub poprawiające jakość życia korzystających z nich osób. ABI Research prognozuje jednak, że największy rozkwit czekają egzoszkielety do zastosowań w pracy, które będą wspomagały człowieka w takich zadaniach jak podnoszenie ciężkich przedmiotów i ułatwiające długotrwałe stanie, pracę w niewygodnej pozycji lub chodzenie. Znajdą one zastosowanie m.in. w takich obszarach jak budownictwo i rolnictwo.

- Po latach badań i rozwoju, rynek komercyjnych egzoszkieletów wreszcie rozwinął się w pełni, chociaż wciąż jest we wczesnej fazie powstawania – mówi Dan Kara, dyrektor badań ABI Research. - Wymagania wojskowe oraz potrzeby społeczne i biznesowe, wspierane przez postęp technologiczny, umożliwiają teraz stworzenie rentownych systemów egzoszkieletowych dla szerokiej gamy zastosowań i rynków- dodaje Kara.

Źródło: ABI Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2