reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 grudnia 2015

Semtech i ST ulepszą LoRa dla IoT

Liderzy na rynku rozwiązań elektronicznych podejmą współpracę w celu dostosowania układów LoRa SoC do spełnienia wysokonapięciowych wymogów urządzeń IoT. Technologia LoRa RF od Semtech, protokół LoRaWAN, IP oraz chipset mają szansę stać się standardami dla sieci IoT LPWANs.
Semtech Corporation, wiodący dostawca półprzewodników dla sygnałów mieszanych i analogowych oraz STMicroelectronics, światowy lider pełniący usługi z szerokiego zakresu zastosowań elektronicznych, ogłosili porozumienie w sprawie technologii LoRa od Semtech - technologii RF o dalekim zasięgu. ST zamierza używać tej technologii do wyznaczania rozmieszczenia urządzeń IoT za pomocą MNOs (Mobile Network Operations) oraz sieci prywatnych o dużej skali.

ST dołączy do stowarzyszenia LoRa Alliance oraz wyda referencje konstrukcyjne dla technologii LoRa, bazujące na serii mikrokontrolerów STM32. ST planuje rozwijać mikrokontrolery z wbudowaną technologią LoRa, zgodnie ze standardowym protokołem LoRaWAN. Semtech oraz ST podejmą współpracę w celu zintegrowania technologii LoRa na wielu platformach, dążąc do realizacji różnorodnych zastosowań, będących obecnie obiektem wielu biznesowych inicjatyw dotyczących LoRa.

Stowarzyszenie The LoRa Alliance, wraz ze środowiskiem biznesowym powstałym wokół tej technologii, jest najszybciej rozwijającym się aliansem w sektorze IoT, a dołączenie do niego ST, pomoże w standaryzacji rozwiązania LoRa oraz LoRaWAN dla sieci IoT o niskiej mocy (LPWAN – Low-Power Wide-Area Network) na całym świecie. Zarówno Semtech jak i ST wierzą, że standaryzacja i silny ekosystem biznesowy będą sprzyjać ogólnej popularyzacji tej technologii, co pomoże w osiągnięcu dużej skali działania IoT, dla której to rozwiązanie zostało zaprojektowane.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1