reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 grudnia 2015

Znamy zwycięzców Comarch TechnologyCup

System pomiaru jakości powietrza, miernik naprężeń szyn tramwajowych oraz interaktywny stół to zwycięskie projekty w trzech kategoriach TechnologyCup!
Studenci oraz absolwenci z całej polski rywalizowali o miano najlepszych innowatorów podczas finału konkursu trwającego 206 dni, 7 miesięcy, 29,4 tygodni oraz 4944 godzin pracy projektu.

'Wiem, że wymagało to od Was dużo energii i czasu by spiąć cały ten maraton oraz dzisiejszy dzień. Nie mieliście taryfy ulgowej w zakresie bieżących obowiązków i spraw. Tym bardziej nie było łatwo' - podsumował konkurs Mariusz Lasek, Prezes Comarch Technologies.

Rywalizacja TechnologyCup odbywała się w trzech głównych kategoriach. Health device: urządzenia oraz aplikacje wspierające lub monitorujące stan zdrowia człowieka. Smart gadget: urządzenia oraz aplikacje ułatwiające życie człowieka. Open project: urządzenia oraz aplikacje mające wpływ na otaczające nas środowisko.

W kategorii Health Device zwyciężyli studenci AGH: Jakub Porębski, Żaneta Błaszczuk i Jakub Szczepankiewicz, czyli uKlimat. Ponadto projekt ten spotkał się z uznaniem publiczności i otrzymał dodatkową nagrodę.

Rozwiązanie przygotowane przez zespół to urządzenie monitorujące mikroklimat w mieszkaniu, by zatrzymać rozwój mikroorganizmów i zapewnić niski poziom zanieczyszczeń. Problematyka, którą wybrał sobie zespół, bardzo mocno wpisuje się w tematykę codziennych wyzwań, stojących nie tylko przed mieszkańcami Krakowa. Rozwiązanie przygotowane przez zespół oparte jest na aplikacji mobilnej oraz sieci WIFI, a wyniki i zebrane dane przedstawiane są użytkownikom na wyświetlaczu LCD. Wykonanie założonego projektu nie byłoby możliwe bez wsparcia zarówno w zakresie merytorycznym oraz sprzętu HW, który był gwarantowany przez organizatora konkursu. Czyli przede wszystkim zdrowie.

W kategorii Smart Gadget zwyciężył Konrad Strzelecki (Ochocice Team); absolwent informatyki na Politechnice Łódzkiej.
Konrad korzystając z dostarczonego sprzętu, przygotował projekt interaktywnego stołu LED. Projekt składał się z dwóch części, pierwszej – odpowiedzialnej za połączenie z serwerem oraz aplikacji webowej, odpowiedzialnej za komunikację pomiędzy użytkownikiem a urządzeniem. To zwycięstwo w kategorii gadżetów życia codziennego.

W kategorii Open Project zwyciężył projekt TRAM i jego autor Daniel Turbasa, student Elektroniki i Telekomunikacji na AGH. Zwycięski pomysł oparty był na przygotowaniu systemu służącego do powiadamiania służb odpowiedzialnych za poprawny stan komunikacji miejskiej o możliwości wystąpienia awarii torowiska spowodowanej np. wybrzuszeniem szyny. Czyli przede wszystkim bezpieczeństwo.

Finaliści naszego konkursu oprócz pokazania własnych projektów przed większą publicznością na gali finałowej mieli okazję również poznać się wzajemnie na zorganizowanej uroczystej kolacji po wydarzeniu.

Konkurs TechnologyCup, który rozpoczął się w maju, był pierwszym tego typu wydarzeniem nie tylko na skalę Comarch, ale i w Polsce. Przeciera szlaki dla nowych technologii w służbie ludzi i dnia codziennego. Dzięki Partnerom Technologicznym: CSR, Intel, STM, Computer Controls oraz wkładowi merytorycznemu specjalistów z Comarch Technologies, zostały wsparte pomysły i prace uczestników, poprzez m.in. dostarczenie komponentów niezbędnych do wykonania rozwiązań.

'Tworząc TechnologyCup stworzyliśmy platformę do dzielenia się wiedzą i zainteresowaniami, by ostatecznie nagrodzić i docenić najlepszych. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że cel jaki został nakreślony przed konkursem, został osiągnięty. Jak też widać po nagrodzonych projektach, dotarliśmy do ludzi, którzy chcą zmieniać Świat i polepszać jakość codziennego życia. Wniosek jest jeden, zapału, pomysłów i odpowiedniego nastawienia młodym ludziom nie brakuje' – powiedziała Magdalena Jarczak, HR Business Partner Comarch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1