reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gilbertc dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 grudnia 2015

To będzie dobry rok dla Zortrax

Na dzień dzisiejszy szacuje się, iż sprzedaż olsztyńskiej spółki wzrośnie w roku 2015 o około 87%.
Zortrax osiąga przychody głównie poza granicami Polski: w pierwszych III kwartałach sprzedaż eksportowa odpowiedzialna była za 87% obrotów spółki. W szczególności atrakcyjnymi rynkami są Szwecja oraz Wielka Brytania, znaczenia nabierają rynki azjatyckie i USA. Na koniec września firma odnotowała 25.5 mln zł sprzedaży i 5.3 mln zł zysku netto.

Flagowy model Zortrax, M200, generuje obecnie 74% przychodów. Spółka jest jednak u progu wprowadzenia na rynek nowego modelu Inventure. Spółka podaje, że wielkość zamówień na Inventure przekroczyła pierwotne estymacje, nie obawia się też negatywnego wpływu wprowadzenia nowego modelu na sprzedaż dotychczasowego asortymentu.

W roku 2016 Zortrax chce zadebiutować na giełdzie, nie podaje jednak żadnych szczegółów, uzależniając je od sytuacji na rynku papierów wartościowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1