reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cookelma dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 grudnia 2015

Thales Alenia Space zbuduje kolejne satelity dla ESA

Firma Thales Alenia Space wygrała wart 402 mln EUR kontrakt na budowę satelitów Copernicus Setinel.
Satelity obserwacyjne Copernicus Setinel-1C i 1D stanowią cześć europejskiego programu Copernicus i będą monitorowały środowisko naturalne. Satelity mają być wynoszone na orbitę od 2021 roku. Każdy z satelitów będzie ważył w momencie startu około 2,3 tys. kg i zostanie umieszczony na wysokości około 700 km, co umożliwi pracę z rozdzielczością od 5 do 25 m, w zależności od trybu pracy.

Thales Alenia Space została wybrana głównym dostawcą programu, podobnie jak w przypadku Setinel - 1A i 1B. Firma będzie odpowiedzialna za projektowanie, rozwój oraz integrację satelitów Setinel 1C i 1D. Na wyposażeniu satelitów znajdą się m.in. radar z syntetyczną aperturą (SAR) pracujący w paśmie C, zaawansowany system zarządzania i transmisji danych i komputer pokładowy. Thales Alenia Space dostarczy moduły nadawczo-odbiorcze oraz układy elektroniki „front-end”. Antenę, czyli serce radaru SAR, wyprodukuje Airbus Defence and Space zgodnie ze specyfikacją Thales Alenia Space.Program monitorowania środowiska Copernicus jest koordynowany przez Komisję Europejską i nadzorowany przez Europejską Agencje Kosmiczną. Celem programu jest zapewnienie Europie niezależności w w zdobywaniu i gromadzeniu informacji o naszej planecie, ma też wspierać europejską politykę środowiskową.

Źródło: © Thales Alenia Space

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2