reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 25 sierpnia 2009

Rynek Set-Top Box do roku 2013

Według danych iSuppli, rynek STB w roku 2009 odnotuje znaczący wzrost. Rynek stymulowany jest przez rosnący popyt na terenie Azji oraz nowe technologie, umożliwiające odbiór sygnału High Definition (HD), Digital Video Recording czy Internet Protocol Television (IPTV).
Według prognozy iSuppli, rynek STB w roku 2009 osiągnie poziom 136.7 mln sztuk, o 4.2% więcej aniżeli w roku 2008 (131.2 mln sztuk). Do roku 2013 rynek ma wzrosnąć do poziomu 201 mln sztuk, co daje średnioroczną stopę wzrostu na poziomie 9%.Sprzedaż STB do odbioru telewizji naziemnej oraz satelitarnej w roku 2009 pozostaje na poziomie zbliżonym do osiągniętego w poprzednich okresach. Znaczny wzrost odnotowują natomiast rynki STB do odbioru sygnału z sieci kablowych (w szczególności dotyczy to Chin i regionu Azji i Pacyfiku) oraz STB umożliwiających odbiór sygnału Internet Protocol Television (IPTV), w przypadku których rynek wzrósł w porównaniu z poprzednim rokiem o 50%.
Analitycy spodziewają się również, iż szybciej od całego rynku będą rosły segmenty premium, czyli takie urządzenia jak DVR czy HD. Sprzedaż tego typu urządzeń wzrosła nieomal dwukrotnie w roku 2008, do poziomu 22.4 mln sztuk; na rok 2009 prognozowany jest natomiast wzrost na poziomie 28%. W dalszej perspektywie, obejmującej okres do roku 2013, analitycy iSuppli spodziewają się wzrostu rynku HD STB na poziomie 22.8% rocznie. W efekcie, urządzenia te mają stać się dominującym segmentem rynku.

Niewiele mniejsze tempo przewidywane jest dla segmentu STB DVR, w przypadku którego średnioroczna stopa wzrostu do roku 2013 ma ukształtować się na poziomie 18%. Segment ten napędzany jest między innymi malejącymi cenami twardych dysków, czyniącymi całe urządzenia bardziej dostępnym cenowo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1