reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Softblue Przemysł elektroniczny | 18 grudnia 2015

Debiut Softblue na NewConnect jeszcze w tym roku

Trzeci kwartał 2015 roku był najlepszy w historii bydgoskiej spółki. To dobry prognostyk przed spodziewanym jeszcze w tym roku debiutem spółki na NewConnect – pisze firma w komunikacie.
Do ponad 5,9 mln zł wzrosła sprzedaż Softblue po trzech kwartałach bieżącego roku. To o ponad 134% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk operacyjny w omawianym okresie wzrósł do 1,41 mln PLN a zysk netto do 1,14 mln PLN. Sam trzeci kwartał przyniósł przychody ze sprzedaży na poziomie 2,96 mln PLN (wzrost o 93%), 0,82 mln PLN zysku operacyjnego (wzrost o 283%) i 0,66 mln PLN zysku netto (wzrost o 210%).

– Dynamicznie rozwijamy wszystkie nasze trzy filary działalności – produkcje oprogramowania, usługi konsultingowe oraz badania i rozwój – co ma wymierny wpływ na wyniki finansowe spółki. Na koniec trzeciego kwartału posiadaliśmy ponad 11,4 mln PLN środków pieniężnych co oznacza wzrost o 10,5 mln PLN. To efekt bieżącej działalności i wpływów z emisji prywatnej. Środki te przeznaczymy na inwestycje w nasze innowacyjne przedsięwzięcia takie jak Softheart – do badania serca w widmach niesłyszalnych czy Forestdron – bezzałogowy pojazd latający z czujnikami do zadań specjalnych m.in. monitorowania lasów – mówi Michał Kierul, prezes zarządu Softblue SA.

W ramach oferty prywatnej bydgoska spółka pozyskała 10 mln PLN. Nowi akcjonariusze objęli 22,55% akcji Softblue. Wycenę spółki przez rynek ma umożliwić wejście firmy na rynek NewConnect. – Ostatnie miesiące to dla nas ciężka praca nad wzrostem biznesu co ma pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych i pozyskanym wsparciu. Właśnie otrzymaliśmy informację, że wraz z partnerem – Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 dostaliśmy rekomendacje do dofinansowania dla projektu pn. „Zaprojektowanie i konstrukcja rodziny bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu”, a jest to niemal 14,4 mln PLN. W związku z ilością zadań do wykonania termin debiutu trochę się nam opóźnił, ale mam nadzieję, że uda nam się jeszcze przed świętami – zapowiada Michał Kierul.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1