reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2015

Toshiba może zwolnić nawet 7 tys. osób

Japoński koncern rozważa olbrzymie cięcia etatów, przede wszystkim w dziale elektroniki użytkowej.
Toshiba planuje zwolnienie 6-7 tys. osób, w zdecydowanej większości dotknie to osób zatrudnionych w dziale lifestyle, który obejmuje także produkcję elektroniki konsumenckiej – donosi Reuters powołując się na japońską gazetę Nikkei.

Drastyczne cięcia dotkną japońską fabrykę w Ome, w której powstają telewizory i komputery. Toshiba rozważa także wstrzymanie finansowania rozwoju sektora telewizorów.

W lipcu tego roku CEO Toshiby, Hisao Tanaka, oraz inni managerowie wyższego szczebla zrezygnowali ze stanowisk po ujawnieniu największego w historii koncernu skandalu finansowego. Toshiba na przestrzeni kilku ostatnich lat sztucznie zawyżała zyski, śledztwo wykazało, że chodzi tu o kwotę nawet 1,2 mld USD.

Dodatkowo, według ostatnich doniesień gazety Kommiersant, Toshiba wycofuje się z rosyjskiego rynku elektroniki konsumenckiej i zamyka oddział Toshiba CIS.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2