reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© goepel Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2015

INNOventure oraz SPIN-US razem na rzecz innowacji

Fundusz INNOventure oraz spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego – SPIN-US podpisały umowę o współpracy. Celem jest lepsza kooperacja pomiędzy nauką a biznesem.
Głównym celem obu firm będzie wspieranie innowacyjnych projektów tworzonych na bazie wiedzy, edukacji oraz działalności badawczo-rozwojowej, tak aby powstające na uczelni technologie miały szanse zmienić się w akceptowane przez klientów produkty i usługi – czytamy w komunikacie

- Głównym impulsem wzrostu w gospodarce są innowacje oparte na solidnym fundamencie badawczo-rozwojowym – mówi Marcin Bielówka, prezes INNOventure. – Nasz fundusz szuka takich projektów na polskich uczelniach. Liczymy, że SPIN-US pomoże nam w identyfikacji najciekawszych efektów badań na Uniwersytecie Śląskim. My z kolei, dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu, pomożemy je skomercjalizować, wspierając merytorycznie i finansowo powstające na ich bazie spółki spin-off.
Podpisana 8 grudnia umowa ma zaowocować efektami w postaci wspólnych projektów na styku nauki i biznesu.

INNOventure oraz SPIN-US będą podejmować działania, których celem będzie opracowywanie i udoskonalanie innowacyjnych rozwiązań posiadających potencjał wdrożeniowy. Firmy stawiają również na wymianę informacji rynkowych, technologicznych, finansowych, których finałem ma być powstawanie i wsparcie młodych firm. - Naszym wspólnym celem jest promocja i wspieranie inicjatyw gospodarczych podejmowanych przez studentów, doktorantów, pracowników naukowych i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego – mówi Katarzyna Papież-Pawełczak, prezes spółki SPIN-US.

Głównym zadaniem SPIN-US będzie monitorowanie tego, co dzieje się w pracowniach i laboratoriach, wskazywanie projektów o najwyższym potencjale i zapewnianie transparentnej ścieżki komercjalizacyjnej dającej nowo powstającym spółkom prawa do technologii oraz zaangażowanie specjalistów z danej dziedziny.

Fundusz INNOventure z kolei będzie skupiał się na dostarczaniu finasowania oraz uzupełnianiu go o osoby o kompetencjach biznesowych.

SPIN-US Sp. z o.o. jest spółką celową Uniwersytetu Śląskiego. Podstawowy kierunek działań spółki SPIN-US stanowi komercjalizacja wyników badań naukowych, prac rozwojowych i technologii powstałych na Uniwersytecie Śląskim oraz transfer wiedzy z uczelni do gospodarki celem budowania współpracy pomiędzy sferą nauki i biznesu.

Źródło: INNOventure

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2