reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 grudnia 2015

GE nie sprzeda biznesu AGD firmie Electrolux

General Electric rozwiązał umowę z firmą Electrolux dotyczącą sprzedaży biznesu AGD i zamierza poszukać innych możliwości zbycia tego działu – pisze firma w dzisiejszym komunikacie.
Electrolux jest zobowiązany do wypłacenia opłaty za zerwanie umowy w wysokości 175 mln USD. Jak informuje General Electric, biznes AGD jest w dobrej kondycji i GE zamierza kontynuować tę działalność w czasie poszukiwania innego kupca.

Sprzedaż działu AGD firmy GE została ogłoszona jeszcze w 2014 roku, a finalizacja planowana była na ten rok. Electrolux miał zapłacić 3,3 mln USE. Jedną z przeszkód było odrzucenie wniosku Electroluksa i GE przez administrację antymonopolową Stanów Zjednoczonych.

Electrolux w swoim komunikacie wyraził żal, że nie dojdzie do transakcji. - Jesteśmy przekonani, że Electrolux ma potencjał by nadal rosnąć i wzmacniać swoją pozycję jako globalnego dostawcy urządzeń AGD – komentuje prezes firmy Keith McLoughlin.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1