reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2015

30 technologicznych pomysłów na biznes w finale Hi-Tech Startup

Hi-Tech Startup to program, który pomaga młodym naukowcom w komercjalizacji wynalazków. Organizatorzy wybrali już 30 najlepszych prac, których właściciele przechodzą do III etapu projektu, czyli dwumiesięcznej preinkubacji.
Hi-Tech Startup Projekt ma wspierać współpracę społeczności start-upowej z naukowcami i biznesem, wpływając na rozwój innowacji w naszym kraju. Dzięki projektowi Hi-Tech Startup twórcy mają szansę znalezienia zatrudnienia w organizacjach zainteresowanych ich pomysłami, mogą sprzedawać swoje koncepcje inwestorom lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Program jest realizowany wspólnie z Fundacją Kronenberga, bankiem Citi Handlowy, Miastem St. Warszawa oraz Politechniką Warszawską.

Do programu zgłoszono ponad 100 pomysłów technologicznych. Spośród nich wyłoniono ostatecznie 30 najlepszych projektów, których autorzy obecnie przy pomocy fachowców dopracowują swoje projekty pod względem biznesowym.
Wśród najbardziej obiecujących konkursowych pomysłów znalazła się m.in. składana kabina prysznicowa, która przy bardzo niskim zużyciu wody umożliwia całkowicie zautomatyzowane mycie osób starszych lub niepełnosprawnych. Innym projektem są dziecięce protezy dłoni i przedramienia drukowane na drukarkach 3D i sterowane za pomocą sygnałów bioelektrycznych – czytamy w portalu PAP – Nauka w Polsce.

Uczestnik programu Hi-Tech Startup, Tomasz Sasin, absolwent warszawskiej Politechniki, jest twórcą projektu „Drony na uwięzi”. - Mój pomysł polega na alternatywnym zasilaniu dronów. Aktualnie ograniczeniem w ich użytkowaniu jest czas lotów, który nie przekracza zwykle 20-25 minut. Chciałbym zapewnić stałe zasilanie tych maszyn, dzięki czemu można by je zastosować w funkcji kamer w powietrzu służących np. do ochrony mienia czy kontroli bezpieczeństwa - powiedział PAP Sasin.

Ogłoszenie wyników i podsumowanie projektu odbędzie się w marcu 2016 roku.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce, Hi-Tech Startup

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1