reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2015

LG Display wiecej o inwestycji w OLED-y

Jak informowaliśmy wcześniej w tym tygodniu, LG Display zainwestuje 1,6 mld USD w budowę nowej fabryki paneli OLED. Producent zdradził więcej szczegółów na ten temat.
Na początku powtórzmy: zakład ma powstać w koreańskiej miejscowości Paju, produkcja rozpocznie się w pierwszym półroczu 2018. W fabryce będą powstawały głównie panele o dużych przekątnych, przeznaczone do telewizorów, ale także mniejsze, elastyczne wyświetlacze stosowane w smartwatchach i motoryzacji.

Inwestycja na kwotę 1,84 biliona wonów koreańskich (1,6 miliarda USD) obejmuje budowę zakładu P10, wykonanie fundamentów oraz infrastruktury zapewniającej dostawy wody i energii elektrycznej. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Łączny koszt budowy zakładu P10 przekroczy 10 bilionów wonów koreańskich (8,5 miliarda USD), nie jest to jednak koniec inwestycji LG Display. Firma zamierza zwiększać skalę produkcji odpowiednio do popytu oraz sytuacji rynkowej.
- Inwestycja firmy LG Display w budowę zakładu P10 ma historyczne znaczenie dla branży, ponieważ nie tylko pomoże rozwijać rynek paneli OLED, ale także przyspieszy prace nad przyszłymi technologiami wyświetlaczy. Wierzymy, że wspólnymi siłami, wraz z aktywnym wsparciem ze strony koreańskiego rządu stworzymy zakład P10, który stanie się sercem globalnego przemysłu OLED - powiedział dr Sang Beom Han, dyrektor generalny oraz prezes spółki LG Display.

Według najnowszych prognoz, w ciągu najbliższych kilku lat ma wzrosnąć popyt na panele OLED, dlatego też firma LG Display zdecydowała się na budowę nowej fabryki. Według prognozy firmy badawczej IHS, wartość ogólnoświatowego rynku paneli OLED zwiększy się z 8,7 mld USD w roku 2014 do 29,1 mld USD w roku 2022.

Producenci telewizorów z Korei, Chin i Japonii wprowadzili już na rynek telewizory OLED. Ponadto, przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości technologia OLED zostanie wdrożona także przez inne firmy z Japonii i Europy. Zapotrzebowanie na elastyczne panele OLED wciąż rośnie, a ze względu na ich elastyczną strukturę coraz częściej są stosowane w smartwatchach i motoryzacji.

W sierpniu spółka LG Display zapowiedziała, że do roku 2018 zainwestuje ponad 10 bilionów wonów koreańskich (8,5 mld USD) w zwiększenie produkcji dużych paneli i elastycznych wyświetlaczy OLED, a także ekranów LCD klasy premium. Niedawno poinformowała także, że zainwestuje 1,05 biliona wonów koreańskich (0,9 mld USD) w produkcję elastycznych paneli OLED 6 generacji, zlokalizowaną w miejscowości Gumi, w prowincji Gyeongsangbuk. Zakład ten będzie wytwarzać 7500 paneli miesięcznie, rozpoczęcie masowej produkcji planowane jest na pierwsze półrocze 2017.Źródło: © LG Display

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1