reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nyul dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 grudnia 2015

Start-upy pokazują możliwości internetu rzeczy

12 najlepszych start-upów zaprezentowało swoje rozwiązania z obszaru internetu rzeczy w ramach programu Challenge Up! prowadzonego przez Intel, Cisco i Deutsche Telekom.
Intel, Cisco i Deutsche Telekom podsumowują pierwszą edycję programu Challenge Up! – europejskegoi akceleratora i inkubatora dla start-upów, którego celem jest wspieranie rozwoju produktów i usług z obszaru internetu rzeczy. Uczestnicy z całej Europy przez sześć miesięcy brali udział w programie inkubacyjnym, którego centra znalazły się w Berlinie, Dublinie, Krakowie oraz Londynie.

Start-upy wybrane zostały przez doświadczony zespół specjalistów z Cisco, Intela i Deutsche Telekom. Wyłoniono je na podstawie skuteczności w tworzeniu produktów i usług z obszaru internetu rzeczy i pokrewnych, takich jak rozwiązania inteligentne, big data oraz łączność.

Sam program dostarczył start-upom nie tylko wsparcia finansowego, ale również dał dostęp do sieci partnerskich oraz innych zasobów wszystkich trzech zaangażowanych koncernów. Ponadto, wschodzące firmy na bieżąco korzystały ze wsparcie mentorskiego, by szybciej rozwinąć swoje pomysły i przekształcić je w rozwiązania gotowe do wprowadzenia na rynek.

Wśród firm biorących udział w programie znalazły się dwie polskie spółki:
  • Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.
  • OORT oferuje technologie umożliwiające stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny.

Ale na uwagę zasługują również ciekawe rozwiązania innych spółek, na przykład ProGlove stworzył inteligentne rękawice dla pracowników fabryk. Firma chce zbudować inteligentny łańcuch dostaw, poprzez integrację urządzenia ProGlove z monitoringiem poszczególnych elementów łańcucha, takich jak magazyny i firmy logistyczne.

Z kolei start-up Senic pracujący nad inteligentnymi urządzeniami, zainicjował wspólny projekt inteligentnego biura, poprzez zintegrowanie własnego kontrolera Nuimo z opartymi na układach Intela komputerami oraz z systemem wideokonferencyjnym Cisco TelePresence. Produkt Senic zostanie zintegrowany z platformą Deutsche Telekom Qivicon dla inteligentnego domu.

- Internet rzeczy otwiera nieograniczone możliwości. Aby wprowadzić je w życie, Challenge Up! zrzesza technologicznych liderów i buduje innowacyjny ekosystem. Nie mogę się doczekać, kiedy tych 12 rozwiązań odniesie sukces na całym świecie – powiedział Mike Flannagan, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Data & Analytics Business.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1