reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

GlobalFoundries na sprzedaż?

Pojawiły się plotki, że Abu Dhabi, właściciel GlobalFoundries rozważa sprzedaż części lub nawet całości firmy produkującej półprzewodniki.
Pierwsze pogłoski dotyczące sprzedaży GlobalFoundries pojawiły się już w sierpniu tego roku a obecnie, jak donosi Bloomberg, fundusz Mubadala Development (należący do Abu Dhabi) prowadzi już rozmowy z potencjalnymi klientami. Anonimowi informatorzy Bloomberga donoszą, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Wartość takiej transakcji może wynieść 15-20 mld USD.

GlobalFoundries to jeden z największych producentów układów scalonych na świecie, konkurujący z TSMC o zamówienia takich firm jak Apple czy Qualcomm. Firma powstała w 2009 roku, gdy Mubadala kupił zakłady produkcyjne od AMD i połączył je w następnym roku z przejętą singapurską firmą Chartered Semiconductor Manufacturing. Abu Dhabi wdrażał wówczas w życie długofalową strategię rozwoju na rynku połprzewodników, by uniezależnić się od ropy naftowej.

W roku 2015 GlobalFoundries kupił dział półprzewodników od IBM, przy czym to IBM dopłaciło do tej transakcji 1,5 mld USD.

Rzecznik GlobalFoundries odmówił komentarza.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2