reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

Amica przejmuje brytyjską spółkę

Zarząd Amica Wronki SA poinformował o kupnie 100% udziałów w brytyjskiej spółce dystrybucyjnej CDA za 24,3 mln GBP.
Amica 30 listopada zawarła umowę przeniesienia udziałów w spółce lokowanej na prawie brytyjskim pod firmą: CDA Group Ltd. z siedzibą w Langar, (Nottinghamshire, UK, na mocy której Amica nabyła od wspólników CDA Group Ltd. aktywa o znacznej wartości, w postaci 521.741 udziałów, stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki CDA.

Amica zapłaci w trzech transzach w latach 2015-2017, pierwsza z nich opiewająca na kwotę 21,3 miliona funtów została przekazana sprzedającym w dniu podpisania umowy.

Zawarcie umowy nie jest obwarowane wymogiem spełnienia się jakichkolwiek warunków (zawieszających lub rozwiązujących).

CDA jest spółką handlową z prawie 25-letnim doświadczeniem w sprzedaży i dystrybucji sprzętu AGD na rynku brytyjskim, będącym drugim, co do wielkości rynkiem zbytu urządzeń gospodarstwa domowego w Europie Zachodniej.

Firma posiada własne centrum logistyczne i flotę transportową, centrum obsługi klientów oraz zespół serwisantów, zlokalizowanych w całej Wielkiej Brytanii. Zatrudniając blisko 200 pracowników, CDA dostarcza pełny wachlarz kuchennych produktów AGD, dostosowanych do specyfiki rynku brytyjskiego – sprzęt grzejny, okapy, zmywarki, pralki, suszarki, sprzęt chłodniczy, a nawet zlewy i baterie - informuje Amica w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2