reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 grudnia 2015

Huawei: nowa technologia szybkiego ładowania

Laboratorium Watt Lab, Należące do Centralnego Instytutu Badawczego Huawei, zaprezentowało nową, litowo-jonową baterię, która osiąga 50% naładowania już w kilka minut po podłączeniu do źródła prądu.
Jak podkreśla Huawei w komunikacie, baterię nowej generacji na tle konkurencji wyróżnia ponad dziesięciokrotnie szybszy czas ładowania. Pokaz możliwości Huawei miał miejsce podczas 56. Sympozjum Baterii w Japonii. 

Huawei zaprezentował filmy, obrazujące możliwości dwóch typów nowych, litowo-jonowych baterii z technologią szybkiego ładowania: pierwszej, o pojemności 600 mAh, którą można naładować do 68% w zaledwie dwie minuty oraz drugiej, o pojemności 3000 mAh i gęstości energetycznej powyżej 620 Wh/L, którą można naładować do 48% w pięć minut. Osiągnięte wyniki umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu urządzeń Huawei nawet przez 10 godzin. Oba zaprezentowane modele baterii przeszły szereg testów i uzyskały certyfikację działu testów i badań urządzeń Huawei.

- Rewelacyjne osiągi udało się uzyskać dzięki powiązaniu heteroatomów z cząsteczkami grafitu w anodzie, co sprawia, że stają się one katalizatorem do przechwytywania i transmisji litu poprzez wiązania węglowe. Firma potwierdza, że zastosowanie heteroatomów zwiększa prędkość ładowania baterii bez szkody dla ich żywotności, czy pojemności – czytamy w komunikacie.

Huawei jest przekonane, że zaprezentowana technologia będzie stanowiła przełom w dziedzinie dostarczania energii urządzeniom mobilnym, samochodom elektrycznym, czy przenośnym źródłom prądu.

Należące do Huawei laboratorium Watt Lab skupia się w szczególności na rozwijaniu technologii urządzeń przeznaczonych do magazynowania energii.Źródło: Huawei

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1