reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

Renesas sprzedaje fabrykę w Tsuruoka firmie TDK i zamyka zakład w Kochi

TDK i Renesas Electronics podpisały ramowe porozumienie dotyczące kupna zakładu spółki Renesas Semiconductor Manufacturing w japońskim Tsuruoka. Zakład Renesasa w Kochi zostanie zamknięty.
Podpisanie końcowych porozumień pomiędzy firmami Renesas i TDK zaplanowane jest na luty 2016 roku. Zakład w Tsuruoka działa od 1964 roku i zatrudnia około 270 osób. Renesas w sierpniu 2013 roku zapowiadał zamknięcie zakładu w Tsuruoka, plan zakładał finalizację tego procesu pod koniec bieżącego roku.

Kluczowy obszar działania dla TDK to komponenty elektroniczne oparte o materiały magnetyczne. Firma TDK określiła przy tym najważniejsze sektory, czyli rynek urządzeń mobilnych, motoryzacja i przemysł. Jednym z priorytetów firmy jest rozwój w zakresie technologii cienkowarstwowej (thin-film), która od lat jest z powodzeniem stosowana w głowicach magnetycznych dysków twardych, i wdrożenie tej technologii do komponentów elektronicznych. Przejęcie zakładu Renesas Semiconductor Manufacturing zapewni firmie wsparcie przy realizacji tej strategii rozwoju – czytamy w komunikacie.

Zakład w Kochi, należący do spółki zależnej Renesas: Renesas Semiconductor Manufacturing, zostanie zamknięty w ciągu 2-3 lat. Większość produkcji zostanie przeniesiona do innych fabryk firmy, a w przypadku części produktów – stopniowo wygaszana. Jak informuje firma, mimo starań nie udało się znaleźć kupca na zakład w Kochi, stąd decyzja o wygaszaniu działalności w tym obiekcie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1