reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Coolomat Przemysł elektroniczny | 30 listopada 2015

Alma wprowadza Coolomaty

Sklep internetowy Alma24.pl wyprzedził konkurencję i jako pierwszy uruchamia sieć samoobsługowych punktów odbioru zakupów spożywczych.
Pierwsze Coolomaty już działają – na razie tylko w Warszawie. Umożliwiają odbiór zakupów spożywczych, także takich, które wymagają przechowywania w niskiej temperaturze. Urządzenia chłodnicze dostarcza śląska spółka Coolomat, która znajduje się w portfolio Funduszu Zalążkowego KPT, należącego do grupy Satus. Coolomaty działają przy pięciu warszawskich stacjach benzynowych, w przyszłym roku urządzeń ma być kilkadziesiąt lub nawet 100.

Największych konkurentem Almy jest Integer.pl, który nie ukrywa swoich ambitnych planów na tym rynku i chce zająć się instalacją lodówkomatów, rewolucjonizując sposób dostaw towarów spożywczych. Integer.pl otrzymała też dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w konkursie "Demonstrator" na projekt „Technologia przesyłu i dostawy towarów FMCG za pośrednictwem prototypowej sieci zautomatyzowanych urządzeń”. Kwota wnioskowanego dofinansowania to ponad 10 mln PLN, a całkowity koszt projektu to około 25,7 mln PLN.

Źródło: portalspozywczy.pl, Alma, własne

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1