reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pengyou93 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2015

Dwa projekty z zakresu fotoniki z dofinansowaniem

NCBR i Departament Gospodarki, Technologii i Badań Senatu Berlina przyznały dofinansowanie dwóm projektom z obszaru fotoniki. Wśród uczestników konsorcjów: Lars Lighting i Elmat.
Fotonika jest interdyscyplinarną dziedziną nauki, która łączy optykę, elektronikę i informatykę. Ta dziedzina techniki staje się wszechobecna, począwszy od systemów energetycznych aż po zaawansowane, precyzyjne układy robotyki i technologie kosmiczne. Odgrywa również ważną rolę w tworzeniu technologii w służbie bezpieczeństwa państwa. W wielu dziedzinach polskie firmy oraz instytuty naukowe należą do światowej czołówki, a zwłaszcza w obszarze materiałów i podzespołów fotonicznych czy urządzeń pomiarowych. Świadczy o tym wielkość eksportu stanowiąca ponad 90% produkcji tych firm, a także liczne zaproszenia do prezentacji sprzętu i urządzeń, również dla armii Stanów Zjednoczonych – pisze firma PCO w podsumowaniu konferencji branżowej: „Optoelektronika dla bezpieczeństwa państwa i obywateli”.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Departament Gospodarki, Technologii i Badań Senatu Berlina ustalili wspólną listę projektów rekomendowanych do dofinansowania. Oto wybrane projekty:
  1. Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Marie-Curie Skłodowskiej w Lublinie (UMCS), Elmat: „Półprzewodnikowe źródło pojedynczych fotonów do bezpiecznej światłowodowej komunikacji kwantowej w zakresie 1.3 μm”.
  2. Lars Lighting, Instytut Technologii Elektronowej: „Adaptacyjny Sterowany Obecnością Zintegrowany i Regulowany System Oświetlenia”.

Źródło: NCBR, PCO SA

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1