reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2009

53 mln na zakup aparatury labolatoryjno-technologicznej

133 mln zł dostanie Wrocławski Park Technologiczny na budowę nowych laboratoriów. Niemal 73% sumy stanowić będzie dofinansowanie z Unii Europejskiej.
W zeszłym tygodniu Park podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie dalszego rozwoju parku w ramach europejskiego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. 40% spośród 133 mln zł zostanie przeznaczona na zakup aparatury laboratoryjno-technologicznej, z której będą mogły skorzystać firmy funkcjonujące na terenie WPT.

Przewiduje się, że z rozbudowanych laboratoriów skorzysta ok. 200 firm, przy czym w dużej mierze będą to nowe firmy. W ramach projektu powstaną też 3 budynki o łącznej powierzchni ok. 20 tys. m kw., przeznaczone na nieuciążliwą działalność produkcyjną oraz zaplecze technologiczne (laboratoria i prototypownie). Infrastruktura technologiczna będzie przystosowana do odbioru i przetwarzania energii z kolektorów słonecznych umieszczonych na obiektach całego kompleksu.

Wrocławski Park Technologiczny powstał niemal 10 lat temu. Do dziś swoją działalność ulokowało tam 100 firm z sektora wysokich technologii, które wspólnie zatrudniają około tysiąca osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2