reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© solarseven dreamstime.com Rynki | 26 listopada 2015

Będziemy podłączać do sieci 5,5 mln sztuk urządzeń dziennie

50 mld urządzeń podłączonych do sieci do 2020 roku – to znana prognoza odnośnie rynku internetu rzeczy. A jak wyglądają szacunki dotyczące przyszłego roku?
Prognozami na 2016 rok zajęła się firma analityczna Gartner. Według ekspertów Gartnera, w przyszłym roku liczba urządzeń podłączonych do sieci wzrośnie o 30% i wyniesie 6,4 mld sztuk. W 2016 roku 5,5 mln urządzeń każdego dnia będzie przyłączanych do sieci.

Szybko będzie także rósł rynek usług związanych z IoT (Internet of Things, internet rzeczy), w 2016 roku jego wartość wyniesie 235 mld USD (+22% r/r). To właśnie usługi są prawdziwym motorem wzrostu wartości w obszarze IoT. Dominować będą usługi profesjonalne, takie jak projektowanie, instalacja i utrzymanie systemów IoT, ale dostawców usług komunikacyjnych oraz konsumenckich będą notować szybszy wzrost.

Pomijając sektor połączonych samochodów, prywatni użytkownicy będą kupować najwięcej urządzeń podłączonych do sieci (ponad 4 mld z 6,4 mld sztuk w 2016 roku), podczas gdy przedsiębiorstwa będą ponosić większość wydatków w tym obszarze. Gartner wyróżnia przy tym dwie kategorie urządzeń IoT. Pierwsza to „cross-industry”, czyli produkty przydatne w wielu różnych branżach, takie jak żarówki, HVAC, czy systemy zarządzania budynkiem, których głównym celem jest oszczędność energii. Druga kategoria, „Vertical-Specific”, obejmuje produkty specjalnego przeznaczenia, używany np. w szpitalnych salach operacyjnych, urządzenia do monitorowania kontenerowców i wiele innych.Źrodło: © Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-2