reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq Przemysł elektroniczny | 24 listopada 2015

Zgoda KE na przejęcie Broadcomu

Komisja Europejska wyraziła zgodę na zapowiedziane w maju tego roku przejęcie firmy Broadcom przez Avago.
Zdaniem Komisji Europejskiej, połączone firmy będą nadal musiały przeciwstawić się skutecznej konkurencji na rynku europejskim. - Dzięki bardzo dobrej współpracy z obydwiema firmami, Komisja była w stanie zaaprobować tę wielomiliardową transakcję w bardzo krótkim czasie, zachowując skuteczną konkurencję w tym kluczowym sektorze high-tech – skomentowała komisarz Margrethe Vestager.

Avago Technologies zapłaci 37 mld USD za przejęcie firmy Broadcom Corporation. Avago, którego główna siedziba znajduje się w Singapurze, projektuje i produkuje analogowe, analogowo-cyfrowe układy scalone i optoelektronikę, przeznaczone m.in. do zastosowania w komunikacji bezprzewodowej, systemach przechowywania danych czy przemyśle. Broadcom to amerykański producent półprzewodników, znany przede wszystkim z rozwiązań dla komunikacji bezprzewodowej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1