reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bernardo varela dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2015

Otwarcie Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

W zeszły czwartek uroczyście otwarto nową jednostkę Politechniki Warszawskiej - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT).
CZIiTT to ośrodek odpowiedzialny za prowadzenie prac badawczo-rozwojowych na rzecz gospodarki i administracji państwowej, transfer technologii, współpracę świata nauki z sektorem biznesu, zarządzanie technologiami oraz działania edukacyjne. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej mogą korzystać z laboratoriów Centrum w celu nawiązania współpracy z sektorem przedsiębiorczości technologicznej. CZIiTT zapewni im również wsparcie w komercjalizacji prac, oceniając biznesowy potencjał projektów naukowych oraz pozyskując ewentualnych partnerów biznesowych lub inwestorów zainteresowanych osiągnięciami pracowników naukowych.

- To ma być miejsce szczególne, w którym będzie spotykało się środowisko warszawskie, mazowieckie i ogólnopolskie. Ważne rzeczy w zakresie innowacji i transferu technologii wymagają ekosystemu, który stworzy warunki do prowadzenia wspólnych projektów i przenoszenia ich do gospodarki – powiedział prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej podczas uroczystości otwarcia Centrum.

W ramach Centrum będzie także funkcjonował Inkubator Innowacyjności, wspierający aktywność studentów, doktorantów i początkujących przedsiębiorców. Aktywność Inkubatora będzie skupiona wokół przedsięwzięć oferujących produkty lub usługi powstałe w wyniku wdrożenia nowej technologii.

Podczas inauguracji działalności Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, podpisano również porozumienie o współpracy między Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a CZIiTT. Jest to pierwsze porozumienie zawarte na rzecz rozwoju działalności ośrodka. Ma ono przyczynić się do realizacji wspólnych inicjatyw i projektów na rzecz zwiększenia intensywności współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami a sferą badawczo-rozwojową, podejmować wspólne działania informacyjne i promocyjne, a także inicjować i realizować prace badawcze, analizy i ekspertyzy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości.

Źródło: Politechnika Warszawska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1