reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adam121 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2015

APS Energia liczy na rekordowy rok

Dostawca systemów zasilania awaryjnego prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji i przygląda się rynkowi niemieckiemu. Backlog APS Energii na koniec trzeciego kwartału wynosi 25,7 mln PLN.
APS Energia liczy na rekordową sprzedaż w 2015 roku - poinformował prezes spółki Piotr Szewczyk. Firma spodziewa się przychodów wyższych niż rok wcześniej, pomimo niekorzystnego kursu rubla, który negatywnie wpływa na wyniki spółki. - W III kw. sytuacja nas zaskoczyła, gdzie mimo rekordowej sprzedaży, także w Rosji, odnotowaliśmy spadki zysków i EBITDA – powiedział Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

- Sprzedaż w tym roku będzie rekordowa, głównie dzięki rynkowi polskiemu. Rynek polski królował w tym roku i wszystko wskazuje na to, że będzie mocny do 2019 roku – powiedział prezes APS Energia.

Szewczyk poinformował, że spółka walczy o nowe kontrakty eksportowe w zakresie energetyki atomowej. - Mamy już kilka fajnych dostaw do elektrowni atomowych. Walczymy o trzy projekty, z czego jeden jest bardzo duży. Pierwsze decyzje powinny być najpóźniej do końca pierwszego kwartału przyszłego roku - stwierdził Piotr Szewczyk.
APS Energia nadal rozgląda się za akwizycjami i prowadzi rozmowy z dwoma podmiotami. -Najwcześniej może się to zmaterializować na przełomie pierwszego i drugiego kwartału roku 2016 – powiedział na konferencji Dominik Biegaj, dyrektor ds. strategii i rozwoju APS Energia. - Przyglądamy się także rynkowi niemieckiemu, ale są to na razie wstępne rozmowy – dodał Szewczyk.
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1