reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adam121 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2015

Apator: przychody w górę, zyski w dół

GK Apator po trzech kwartałach 2015 roku zwiększyła przychody o 7,5% r/r, zysk netto w tym okresie spadł o 17,6%.
Podstawowe dane finansowe po pierwszych 9 miesiącach 2015 roku przedstawiają się następująco:- Przychody ze sprzedaży zrealizowane w okresie 9 miesięcy br. potwierdzają, że osiągnięcie celu prognozy 2015 (przedział wartości +/- 10% wokół wartości PLN 790 mln PLN) jest niezagrożony - informuje Apator. Spółka nie koryguje także prognozy rocznej skonsolidowanego zysku netto, przy czym ostateczny poziom wyniku netto, z dużym prawdopodobieństwem, będzie bliższy dolnej granicy przedziału prognozy tj. PLN 72 mln PLN.

Marża brutto ze sprzedaży w III kwartale pozostawała pod presją negatywnych czynników, takich jak sytuacja finansowa spółki Apator Rector, erozja cenowa (w szczególności w liniach opomiarowania energii elektrycznej i gazu) oraz wzrost kosztów produkcji spowodowany umocnieniem USD. Odpowiadając na te zagrożenia, zarząd Apator wdraża w spółce Apator Rector program naprawczy począwszy od maja bieżącego roku, który ma wyeliminować straty już w roku 2016. Ponadto spółki grupy kapitałowej realizują zadania mające na celu obniżkę kosztów produkcji oraz ograniczenie ryzyka walutowego po stronie kosztów zakupów. Efekty tych działań powinny być widoczne już w 2016 roku. Pomimo spadku marży na tym poziomie o 2,7 pp., wartość wypracowanego w trzech kwartałach 2015 roku zysku brutto ze sprzedaży jest niższa o niespełna 2% okres do okresu – czytamy w komunikacie spółki.

Apator podkreśla, że perspektywy rozwoju i wyników finansowych grupy kapitałowej pozostają dobre. Spółki grupy kapitałowej Apator systematycznie zwiększają portfel zamówień na rok 2016, przede wszystkim w segmencie pomiarowym. Na szczególną uwagę zasługują prestiżowe kontrakty związane z dostawą inteligentnych gazomierzy na rynek holenderski. Oczekiwana poprawa dynamiki wzrostu związana jest również z rozwojem portfela produktowego o technologię ultradźwiękową i nowe technologie komunikacyjne w obszarze opomiarowania wody.

© Apatro

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2