reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vinnstock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 listopada 2015

VIGO System: rosną zamówienia, zysk netto w górę o 87%

Producent zaawansowanych detektorów podczerwieni pracuje nad 10 innowacyjnymi projektami, planuje wdrażanie nowych technologii i zamierza skorzystać z rozwoju sektora fotoniki.
VIGO System w minionym kwartale zwiększył sprzedaż o ponad połowę, do 7,4 mln zł, wypracowując 3,65 mln zł zysku netto. Wyniki firmy napędzają zamówienia z segmentu bezpieczeństwa transportu, przemysłu i przemysłu obronnego.

O odnotowanym w III kwartale wzroście sprzedaży przesądziła realizacja zamówień dla dwóch strategicznych kontrahentów VIGO System: Zodiac Aerotechnics (technika wojskowa) oraz grupy Caterpillar (bezpieczeństwo transportu kolejowego), jak również utrzymująca się na stałym, wysokim poziomie sprzedaż do szeroko pojętej branży przemysłowej. – Mamy za sobą udany kwartał, zarówno pod względem bieżących wyników jak i wzrostu wartości spółki i jej potencjału dla dalszego dynamicznego rozwoju. W minionym okresie kontynuowaliśmy działania wspierające rozwój rynków zbytu dla produktów VIGO, nawiązując perspektywiczne kontakty z

W ocenie prezesa giełdowej spółki kluczowym dla podtrzymania jej dalszego dynamicznego wzrostu jest równoległy rozwój i doskonalenie produktów VIGO oraz współpraca z ich potencjalnymi odbiorcami w zakresie możliwego wykorzystania technologii VIGO w coraz to nowych obszarach.
potencjalnymi kontrahentami m.in. z krajów Unii Europejskiej i Izraela. Konsekwentna realizacja zmodyfikowanej polityki sprzedażowej, kładącej nacisk na intensyfikację współpracy z dotychczasowymi kontrahentami oraz aktywne poszukiwanie nowych klientów zaczyna przynosić efekty w postaci wzrostu zamówień –
analizuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

– Obecnie realizujemy 10 strategicznych projektów rozwojowych, dla 8 z których uzyskaliśmy dotacje ze środków publicznych. W najbliższym czasie planujemy również wdrożenie do produkcji technologii wypracowanych w zakończonych w 2014 i 2015 roku projektach badawczych nad rozwiązaniami pozwalającymi m.in. na wykrywanie tzw. improwizowanych materiałów wybuchowych czy szybką lokalizację ukrytej produkcji materiałów wybuchowych. Wdrożenie nowych technologii pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych oraz wprowadzenie nowych, innowacyjnych produktów, zapotrzebowanie na które, w ocenie zarządu spółki, dynamicznie rośnie – analizuje Adam Piotrowski.

- Duże nadzieje wiążemy z realizacją finansowanego przez Komisję Europejską projektu MIRPHAB, który ma być istotnym impulsem dla rozwoju całej branży fotonicznej w Europie. W ocenie Komisji fotonika jest jedną z tzw. technologii kluczowych, a jej rozwój jest jednym z priorytetów UE. Dzięki projektowi MIRPHAB możliwe będzie zacieśnienie współpracy między europejskimi firmami fotonicznymi, znalezienie nowych zastosowań dla sensorów podczerwieni oraz wdrożenie ich do masowych zastosowań – dodaje Adam Piotrowski. VIGO jest jedyną polską spółką wśród 18 europejskich firm oraz instytucji badawczych tworzących konsorcjum MIRPHAB.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1