reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stefan hermans dreamstime.com Nauka | 16 listopada 2015

Warszawskie centrum badań nad grafenem już otwarte

12 listopada otwarto pierwsze laboratoria Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii, które będzie działać w ramach Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych.
Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii będzie wyspecjalizowaną placówką badawczą, prowadzącą badania nad grafenem, kryształami fotonicznymi i nanokompozytami. Aby rozpocząć pracę, w pierwszym etapie projektu, za 9 mln EUR zakupiono najnowocześniejszą aparaturę badawczo-naukową i zmodernizowano laboratoria ITME. Umożliwi to współpracę z ośrodkami badawczymi na całym świecie.

W następnych etapach projektu planowana jest budowa nowego budynku laboratoryjnego ze specjalistycznymi pracowniami, który stanie się główną siedzibą tego ośrodka. Całkowita wartość projektu Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii wynosi 42,5 mln PLN, z czego znaczna część pochodzi ze środków Unii Europejskiej (36 mln PLN).

Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) prowadzi badania naukowe, prace rozwojowe i wdrożeniowe w zakresie technologii otrzymywania, badań właściwości i efektywnego wykorzystania nowoczesnych materiałów elektronicznych.

Źródło: PAIiIZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2