reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

To był wyraźnie luźniejszy tydzień: wolna środa dała nam chwilę odpoczynku. Ale tylko w Polsce, bo w Monachium już od wtorku trwa productronica 2015.
Z kraju:

Producent materiałów lutowniczych otworzył zakład produkcyjny w Łodzi.

NCBR ogłosił wyniki sierpniowego naboru w konkursie „Szybka ścieżka” na projekty badawczo-rozwojowe. Do dofinansowania rekomendowano m.in. projekty Creotech Instruments oraz Tech Sim.

A propos Creotech Instruments: firma poinformowała o podpisaniu kolejnego kosmicznego przetargu.

Firma W2, producent m.in. sygnalizatorów przeciwpożarowych, rozszerza działalność, wprowadzając usługi montażowe i pomiarowe.

Producent maszyn, firma VMI Poland planuje zatrudnienie kilkuset osób.

Ze świata:

Oczywiście listę najważniejszych dla branży elektronicznej wydarzeń w tym tygodniu otwiera jubileuszowa, 20. edycja targów productronica 2015.

Apple zamierza utworzyć w Irlandii 1000 nowych miejsc pracy.

Toyota przeznaczy miliard dolarów na rozwój sztucznej inteligencji i robotyki.

I na koniec wiadomość dotycząca rynku komponentów: motoryzacja to coraz poważniejszy odbiorca układów scalonych. Sprzedaż chipów dla tego sektora będzie w najbliższych latach rosła najszybciej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1