reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NAVCOM Systems Przemysł elektroniczny | 12 listopada 2015

Nowe biuro projektowe NAVCOM Systems

Certyfikat PART 21 przyznany firmie NAVCOM Systems umożliwia projektowanie instalacji radionawigacyjnych dla użytkowników małych statków powietrznych oraz małych i średnich śmigłowców.
NAVCOM Systems to przedsiębiorstwo lotnicze specjalizujące się w obsłudze cywilnych i wojskowych śmigłowców oraz małych samolotów. Firma stworzyła nowe biuro projektowe zajmujące się opracowywaniem zmian dotyczących awioniki i wyposażenia elektronicznego na statkach powietrznych. Wprowadzenie dodatkowych rozwiązań umożliwiło uzyskanie zatwierdzenia przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) certyfikatu PART 21, zgodnie z alternatywnymi procedurami AP 393.

Dzięki certyfikatowi NAVCOM Systems będzie mógł projektować instalacje radionawigacyjne dla użytkowników małych statków powietrznych oraz małych i średnich śmigłowców, a także poświadczać ich wykonanie. Nowe rozwiązania skierowane są głównie do lotnictwa ogólnego (General Aviation, GA), jednak wojsko także może na nich skorzystać, przede wszystkim przy modernizacji oraz unowocześnianiu wyposażenia radionawigacyjnego.

- Jednym z głównych wyzwań przemysłu lotniczego jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu wyposażenia radionawigacyjnego. Certyfikat PART 21 pozwala NAVCOM Systems realizować to zadanie. Dzięki niemu obsługa klienta będzie wykonywana bardziej kompleksowo. Od analizy tego, jaki efekt chcemy osiągnąć dzięki modernizacji maszyny, przez wykonanie zabudowy, a skończywszy na badaniach kontrolnych. Są one niezbędne i obowiązkowe ze względu na sprawdzenie poprawności pracy zmodernizowanych elementów oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa – powiedział Bogusław Jędrasik, prezes i współzałożyciel NAVCOM Systems.

NAVCOM Systems posiada także certyfikaty EASA PART 145 nadany przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego, NATO NCAGE, który upoważnia do świadczenia usług serwisowych na terenie dowolnego kraju członkowskiego sojuszu oraz koncesję MSWiA, która gwarantuje, że firma jest uprawniona do obrotu podzespołami pochodzącymi ze statków powietrznych należących do sił zbrojnych oraz służb porządku publicznego.

NAVCOM SYSTEMS specjalizuje się w obsłudze cywilnych i wojskowych śmigłowców Mi-2 oraz W-3 Sokół, oraz małych samolotów - CESSNA – seria 100. Firma posiada własne patenty na rozwiązania stosowane w serwisie statków powietrznych i podzespołów lotniczych, np. Ruchomą Bazę Obsługową.

Źródło: informacja prasowa© NAVCOM Systems

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2